Росія втратить Україну і Білорусь, як - країни Балтії

22:38 4 вересня 2013 р.

  • 0

Але ціна відмежування України та Білорусі буде навіть вищою ніж та, що була пов’язана із втратою Естонії, Латвії та Литви.

Помилковий підхід спочатку до країн Балтії, а тепер до України та Білорусі призведе до того, що Росія втратить вплив на ці держави, як раніше втратила Естонію, Латвію та Литву, вважає американський політолог та викладач Institute of World Politics Пол Ґобл.

«Переслідуючи короткострокові цілі підвищення прибутків російських олігархів та маючи переконання, що це просуватиме російські інтереси, і не зважаючи на можливий вплив такого підходу на російські національні інтереси, Москва відмежовує від себе Україну та Білорусі. Ці країни вона протягом тривалого часу розглядала як своїх невід’ємних союзників. Зараз, як результат, вона їх може «втратити» так само як втратила країни Балтії: Естонію, Латвію та  Литву, які зараз міцно закріпилися у НАТО та ЄС», вважає експерт.

Після того як Росія наклала торговельні санкції на український експорт, вона зробила теж саме із Білоруссю: «поставила інтереси олігархів вище ніж відносини між двома країнами», - зазначає Пол Ґобл.

Помилковий підхід Москви, спершу до країн Балтії, потім до України, Білорусі та Молдови (в основному у вигляді заборони експорт певного товару, або підвищення ціни на енергоносії) свідчить про те, що вона не вчиться на своїх помилках, вважає експерт.

«Це чітко показує, що протягом останніх двох десятиліть і вже переконавшись у тому, що країни Балтії робили все, що можливо, аби приєднатися до НАТО та ЄС, Кремль як і французький дім Бурбонів до того, нічого не забув і нічого не навчився. Хоча ціна відмежування України та Білорусі буде навіть вищою ніж та, що була пов’язана із втратою Естонії, Латвії та Литви», - пояснив Ґобл.

Про це повідомив Тиждень за матеріалами The Jamestown Foundation.

Коментарі(0)

До теми

11:48 6 квітня 2020 р.

Львів і Краматорськ коригуватимуть закон про медіа

8 квітня під час відеомосту Львів-Краматорськ журналісти сходу і заходу України обговорять плюси і мінуси законопроєкту “Про медіа” №2693 та внесуть свої правки в цей документ.

Рубрика: Політика

14:26 3 квітня 2020 р.

Жительці Львівщини за незаконну видачу виборчих бюлетенів загрожує в'язниця

Ідеться про 32-річну жительку с.Мельнич Жидачівського району, яку правоохоронці підозрюють у злочинах проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина під час виборів до Верховної Ради України у 2019 році.

Рубрика: Політика

Останні новини

Підтверджено 1462 випадки COVID-19 в Україні

У Львові громадський транспорт запрацював у режимі спецперевезень

За ніч на Львівщині з підозрою на коронавірус звернулося 5 осіб

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу