Росія втратить Україну і Білорусь, як - країни Балтії

22:38 4 вересня 2013 р.

  • 0
  • 3682

Але ціна відмежування України та Білорусі буде навіть вищою ніж та, що була пов’язана із втратою Естонії, Латвії та Литви.

Помилковий підхід спочатку до країн Балтії, а тепер до України та Білорусі призведе до того, що Росія втратить вплив на ці держави, як раніше втратила Естонію, Латвію та Литву, вважає американський політолог та викладач Institute of World Politics Пол Ґобл.

«Переслідуючи короткострокові цілі підвищення прибутків російських олігархів та маючи переконання, що це просуватиме російські інтереси, і не зважаючи на можливий вплив такого підходу на російські національні інтереси, Москва відмежовує від себе Україну та Білорусі. Ці країни вона протягом тривалого часу розглядала як своїх невід’ємних союзників. Зараз, як результат, вона їх може «втратити» так само як втратила країни Балтії: Естонію, Латвію та  Литву, які зараз міцно закріпилися у НАТО та ЄС», вважає експерт.

Після того як Росія наклала торговельні санкції на український експорт, вона зробила теж саме із Білоруссю: «поставила інтереси олігархів вище ніж відносини між двома країнами», - зазначає Пол Ґобл.

Помилковий підхід Москви, спершу до країн Балтії, потім до України, Білорусі та Молдови (в основному у вигляді заборони експорт певного товару, або підвищення ціни на енергоносії) свідчить про те, що вона не вчиться на своїх помилках, вважає експерт.

«Це чітко показує, що протягом останніх двох десятиліть і вже переконавшись у тому, що країни Балтії робили все, що можливо, аби приєднатися до НАТО та ЄС, Кремль як і французький дім Бурбонів до того, нічого не забув і нічого не навчився. Хоча ціна відмежування України та Білорусі буде навіть вищою ніж та, що була пов’язана із втратою Естонії, Латвії та Литви», - пояснив Ґобл.

Про це повідомив Тиждень за матеріалами The Jamestown Foundation.

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 594

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 450

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу