Росія вбиває наших хлопців не тільки руками найманців на Донбасі, а й руками своєї армії, – військовий експерт

23:40 25 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Espreso.tv

На цьому наголошує за підсумками 25 липня керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у четвер коментувати підсумки 25 липня на сайті «ІС» і своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» традиційно – «з поганого:

1. СБУ оприлюднила записи переговорів вожачків терористів, які свідчать про те, що російська артилерія обстрілює позиції українських силовиків на території України за запитом бойовиків. У тому, що Росія вбиває наших хлопців не тільки руками своїх найманців на Донбасі, а й руками солдатів і офіцерів своєї армії, у нас не було ані найменших сумнівів. Я зараз про інше.

Свого часу багато з російських командирів, будучи курсантами, вчилися в одних ротах-батальйонах (або батареях-дивізіонах) військових училищ разом із хлопцями з України. Потім разом служили. Мене вражає те, наскільки треба втратити найменше поняття офіцерської честі, щоб, відчуваючи повну безкарність, вбивати вчорашніх «однополчан», які захищають свою землю. При цьому тісно співпрацюючи з кримінальниками і терористами. 

Це не офіцери – це покидьки. Під стать своєму підлому головнокомандувачу Путіну. 

2. Учорашні події в Раді, які довбанули і по уряду, все ж до добра не ведуть. 

На порядку денному – актуальні зміни в держбюджеті в контексті АТО, потреба діалогу з міжнародними партнерами в економічній і політичній сферах. А питання з «повноцінним» прем'єром за фактом завис, із працездатним парламентом – також. 

Думаю, парламентарії, враховуючи надскладність момену, могли б рухатися до перевиборів Ради мудрішим шляхом. 

У РНБО заявили, що антитерористична операція буде продовжена попри вчорашні події у Верховній Раді та уряді. Це зрозуміло. Питання лише в тому, кому зараз потрібні додаткові труднощі – невже у нас їх і без того мало? 

3. У результаті збройних зіткнень гинуть жителі Донецька й Луганська. 

Мирні громадяни гинуть і в інших населених пунктах, але саме з початком бойових дій в цих обласних містах загроза зростає в рази. Занадто велика щільність населення, занадто кровожерливо налаштовані озвірілі проросійські бойовики. 

Смертельні провокації терористів, випадкові попадання снарядів у житлові будинки – для громадян не настільки важливо те, хто винен. Важливий кривавий результатАле ж це тільки початок битви за ці міста... 

Із хорошого: 

1. Наші підступили до Горлівки, на околиці міста розвідники вже навіть вивісили український прапор. 

Раніше в Горлівку стяглися серйозні сили бойовиків. Терористи прекрасно розуміють: звільнення цього міста відкриває для сил АТО дорогу на Донецьк, створюючи всі умови для його повного блокування. А це буде останнім цвяхом у кришку труни мерзенного московського проекту під назвою «ДНР». 

2. Із розгойдуванням і довгими розмусолюваннями, але ЄС все ж рухається вбік третього етапу санкцій проти Росії. 

Сьогодні Брюссель офіційно ввів санкції ще проти 15 чиновників і 18 компаній РФ через ситуацію в Україні. Це продовження тих самих квіточок, якими Кремль явно не налякати. 

Але ми все ж чекаємо ягідок. Сьогодні Прем'єр-міністр Великобританії Кемерон закликав до введення жорстких економічних заходів, абсолютно справедливо мотивуючи це тим, що «це єдина мова, яку розуміє Росія». У Німеччині також обговорюються радикальні кроки. Слова лунають правильні й красиві, чекаємо справ. 

3. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення заборонила мовлення в Україні російських телеканалів «РТР-Планета», «НТВ-Мир», «Росия 24» і «ТВ Центр-Іnternational». 

Дуже правильне рішення. Питання лише в тому, з якої радості взагалі після п'яти місяців російського вторгнення пропаганда Кремля досі пудрила мізки українцям? Ми що, проводили глобальний експеримент щодо несприйнятливості мільйонів громадян до механізмів інформаційного впливу ворога? На Донбасі раніше доекспериментувалися, результат очевидний... 

P.S. До речі, з приводу інформвійни. Ми, група «ІС», прийняли рішення відключити коментарі на своєму сайті «Sprotyv.info». Робочих рук на вичищення коментів не вистачає, а засилля московських тролів (причому як дурників-аматорів, так і явних профі) – вище даху. Вистачить того, що сайт щодня атакують. Друзі, просимо порозуміння. Подискутуємо з ворогом по закінченню війни». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини