Росія продовжує домагатися, аби з її маріонетками на Донбасі узгоджували конституційну реформу в Україні (відео)

17:15 6 квітня 2015 р.


Фото: 061.ua

Міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров прокоментував заяву Президента Петра Порошенка про те, що Україна залишиться унітарною країною з однією, українською державною мовою.

Міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров вкотре заявив сьогодні, 6 квітня,, що «конституційна реформа в Україні має бути узгоджена з Луганськом і Донецьком». Як передає власний кореспондент УНІАН у Москві, про це глава МЗС РФ сказав на прес-конференції в Москві, коментуючи заяву президента України Петра Порошенка про те, що Україна залишиться унітарною країною з однією, українською державною мовою.

Зокрема Лавров стверджував у понеділок: «У Мінських домовленостях йдеться про те, що конституційна реформа, включаючи закріплення в ній особливого статусу Донбасу, повинна здійснюватися за погодженням і за згодою Луганська і Донецька». 

За словами глави МЗС РФ, за цим «нормандський формат» зобов'язався стежити, щоб все відбувалося в контексті Мінських угод. Він також твердив: «Там не сказано про унітарність, українську мову (як єдину державна. – УНІАН), там є перелік питань, закріплених у документі, схваленому главами держав, який повинен обов'язково фігурувати в конституційній реформі – узгодженість з Донецьком і Луганськом».

Лавров також наполягав, що в цьому Мінському документі є питання мови, фінансової та економічної децентралізації, виборчих повноважень, питання «особливих зв'язків цих територій» з РФ. Глава МЗС РФ додав: «Звичайно, «нормандська четвірка буде моніторити, як саме цей документ виконується. У нас серйозну заклопотаність викликає та обставина, що закон про особливий статус був прийнятий не відповідно до зобов'язань, які Україна взяла на себе в Мінську, а в прямій суперечності до цих зобов'язань».

Повідомляючи про це сьогодні, 6 квітня, УНІАН також нагадує: «Сьогодні, 6 квітня, Порошенко заявив, що Україна залишиться унітарною державою, і таку модель держави підтримують майже 90% громадян. Він також наголосив: «Децентралізація не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і, я переконаний, залишатиметься унітарною державою. І не тому, що ми з вами тут, зверху, так вирішимо, а тому, що ми регулярно вивчаємо громадську думку. І можу вас запевнити, що за останній рік підтримка суспільством унітарної моделі управління державою є дуже потужною, і на сьогодні наближається до 90%».

dailylviv.com

До теми

21:47 25 травня 2022 р.

Дмитро Кулеба звинуватив НАТО в бездіяльності перед обличчям російського вторгнення в Україну

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звинуватив НАТО в тому, що альянс «буквально нічого не робить» перед обличчям російського вторгнення в Україну.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу