Росія продовжує домагатися, аби з її маріонетками на Донбасі узгоджували конституційну реформу в Україні (відео)

17:15 6 квітня 2015 р.


Фото: 061.ua

Міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров прокоментував заяву Президента Петра Порошенка про те, що Україна залишиться унітарною країною з однією, українською державною мовою.

Міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров вкотре заявив сьогодні, 6 квітня,, що «конституційна реформа в Україні має бути узгоджена з Луганськом і Донецьком». Як передає власний кореспондент УНІАН у Москві, про це глава МЗС РФ сказав на прес-конференції в Москві, коментуючи заяву президента України Петра Порошенка про те, що Україна залишиться унітарною країною з однією, українською державною мовою.

Зокрема Лавров стверджував у понеділок: «У Мінських домовленостях йдеться про те, що конституційна реформа, включаючи закріплення в ній особливого статусу Донбасу, повинна здійснюватися за погодженням і за згодою Луганська і Донецька». 

За словами глави МЗС РФ, за цим «нормандський формат» зобов'язався стежити, щоб все відбувалося в контексті Мінських угод. Він також твердив: «Там не сказано про унітарність, українську мову (як єдину державна. – УНІАН), там є перелік питань, закріплених у документі, схваленому главами держав, який повинен обов'язково фігурувати в конституційній реформі – узгодженість з Донецьком і Луганськом».

Лавров також наполягав, що в цьому Мінському документі є питання мови, фінансової та економічної децентралізації, виборчих повноважень, питання «особливих зв'язків цих територій» з РФ. Глава МЗС РФ додав: «Звичайно, «нормандська четвірка буде моніторити, як саме цей документ виконується. У нас серйозну заклопотаність викликає та обставина, що закон про особливий статус був прийнятий не відповідно до зобов'язань, які Україна взяла на себе в Мінську, а в прямій суперечності до цих зобов'язань».

Повідомляючи про це сьогодні, 6 квітня, УНІАН також нагадує: «Сьогодні, 6 квітня, Порошенко заявив, що Україна залишиться унітарною державою, і таку модель держави підтримують майже 90% громадян. Він також наголосив: «Децентралізація не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і, я переконаний, залишатиметься унітарною державою. І не тому, що ми з вами тут, зверху, так вирішимо, а тому, що ми регулярно вивчаємо громадську думку. І можу вас запевнити, що за останній рік підтримка суспільством унітарної моделі управління державою є дуже потужною, і на сьогодні наближається до 90%».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу