«Росія постійно шукатиме підстави для односторонніх «миротворчих» дій», – експерт

18:00 4 червня 2014 р.


Фото: watcher.com.ua

Про це попереджає в середу співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Агенція «УНН» інформує сьогодні, 4 червня, в повідомленні «Росія розгорне в Україні кілька гарячих точок, – експерт»:

«Відведення частини російських військ від кордонів та нібито ослаблення підтримки сепаратистів на Сході України не повинно розхолоджувати українську сторону. Таку думку в коментарі УНН висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

«Росія постійно шукатиме підстави для односторонніх «миротворчих» дій чи надання допомоги співвітчизникам, – зауважив О.Мельник, – адже Україна є тільки коридором для реалізації стратегії Великої війни проти Заходу».

Він констатував: «Хоч Росії не вистачає ресурсів для прямої агресії, але вона здатна проводити некласичну «повзучу» війну».

«Підрив Євросоюзу із середини є складовою плану Великої війни, але Європа починає розуміти, що спецоперація Росії вже йде на континенті; навіть доставка російського газу – це транспортування політичної корупції та впливу», – нагадав експерт.

Експерт вважає, що на сьогодні фактори відведення військ Росії від українського кордону є переважно ситуативними.

«Так, це й вплив санкцій, але й перегрупування сил у зв’язку із заміною військовослужбовців строкової служби», – відзначив О.Мельник.

«Можна з впевненістю констатувати, що програма максимум для Росії – відрив усього Південного-Сходу України, – сказав О.Мельник. – План не міг бути спонтанним, він розроблявся як мінімум 10 років, а правління Януковича були прикриттям для підготовки майданчику для реалізації плану, активізації в Україні агентів впливу та шпигунів».

Експерт визнав, що план Путіна частково провалився і тепер «Росія обмежиться створенням ряду гарячих точок з метою мінімізувати можливості України та обмежити суверенні права України в прийнятті внутрішньо- та зовнішньополітичних рішень».

Як відомо, 13 квітня в Україні оголосили антитерористичну спецоперацію з метою врегулювання ситуації в країні, подолання будь-яких проявів сепаратизму з боку радикально налаштованих осіб та недопущення фактів захоплення адміністративних будівель. Особлива увага приділяється таким регіонам, як Донецькому, Луганському та Харківському.

Нагадаємо, що 28 травня голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин повідомив на прес-конференції, що російські війська відходять від українсько-російського кордону, але окремі підрозділи залишаються».

dailylviv.com

До теми

13:16 31 липня 2021 р.

Колишня львів'янка стала першою жінкою-командувачкою у Збройних Силах України на генеральській посаді

Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони Тетяни Остащенко на посаду Командувача Медичних сил Збройних Сил України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу