Росія готує заворушення в Україні, – СБУ

13:54 11 листопада 2016 р.

Начальник департаменту захисту національної державності Служба безпеки Анатолій Дублик оприлюднив на брифінгу спільну заяву СБУ та Служба зовнішньої розвідки про плани російських спецслужб дестабілізувати ситуацію в нашій країні.

Про це повідомили сьогодні, 11 листопада, в прес-службі СБУ, де також запевнили, що Служба безпеки та Служба зовнішньої розвідки України отримали оперативні матеріали, які викривають плани РФ з масштабної дестабілізації ситуації в Україні, старт якої заплановано на 15 листопада, про що раніше частково озвучував голова СБУ Василь Грицак. Ці розвідувальні дані в цілому збігаються із змістом так званого «Плану першочергових заходів зі дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні «Шатун», – масиву інформації, вилученої з поштової скриньки радника президента Російської Федерації Владислава Суркова – і свідчать про початок його здійснення. 

Безпосереднє керівництво реалізацією цього плану здійснює його перший заступник Ардзінба, а контакт з політичними рухами та громадськими організаціями в Україні, задіяними в акціях напряму чи всліпу, здійснює громадянин Вірменії Мартиросян. Українмькою спецслужбою зафіксовані виїзди окремих організаторів акцій до РФ для отримання фінансування та інструкцій з проведення акцій.

При цьому ворог розраховує і на ефективність використання всліпу активності низки громадських та політичних рухів. Метою плану є внутрішня дестабілізація, організація дострокових виборів в Україні, посилення позицій проросійських сил в новому парламенті із перспективою ревізії європейського курсу та зміни зовнішньополітичного вектору держави.

Старт активних дій заплановано на 15 листопада – з «Всеукраїнської акції протесту банківських вкладників». З 17 листопада основний акцент протестних акцій зміщується на питання підвищення тарифів. «Протест» має перерости в блокування урядових структур, розширенням претензій та вимог до влади.

За задумом російських кураторів, акціям протесту планується створити видимість масової підтримки, зокрема, вже розгорнута активна агітація в соціальних мережах із закликами всілякої допомоги «протестантам». Дані, отримані СБУ та СЗР, свідчать, що російські сценаристи запланували масові безлади і навіть загибель «низки учасників акцій протесту».

Першою контрольно-проміжною датою визначено 24 листопада, коли має відбутися саміт України-ЄС, присвячений фіналізації питання про надання Україні безвізового режиму. Впродовж другої половини листопада-початку грудня планується також проведення сесій кількох обласних рад, які під гаслами децентралізації вимагатимуть практики договірних відносин між «Кабінетом Міністрів України та місцевими радами». 

Як відомо, низка обласнихрРад ще раніше ухвалила такі рішення, і Службі відомо, яка з політичних сил була ініціатором його постановки на порядок денний. У регіонах планується проведення зборів (форумів) громад з подальшим проведенням підсумкового Всеукраїнського форуму місцевих рад.

Прямих вимог федералізації не передбачається – натомість обрана стратегія «повзучої ерозії» центральної влади. Водночас із дестабілізацією в Києві Кремль планує загострення і на фронті.

Елементом плану є посилення напруги, доведення інтенсифікації обстрілів до найвищого за останній рік рівня, провокування локальних сутичок тощо. Ця тенденція вже чітко фіксується на лінії зіткнення. Мета – загнати українську владу в глухий кут і вести наступ з двох боків – зовні та зсередини.

У прес-службі СБУ також запевнили, що вона продовжує вживати заходи з викриття та блокування посягань російської сторони на конституційний лад України, а також закликають громадян України не дати використати себе російським спецслужбам, які не гребують будь-якими методами для дестабілізації ситуації та знищення України, а також до виваженості та обережності всі політичні силі, які не бажають стати учасниками чужої гри, ворожої до національних інтересів України. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини