Російські інтервенти атакують українських військових (відео)

09:30 3 березня 2014 р.


Фото: unian.ua

Капітан другого рангу Дмитро Ветгілецький констатує: «Те, що відбувається, – це ніяка не провокація – це військова окупація Росією».

Українські прикордонники в Балаклаві відбили шість атак російських військових, але були змушені впустити їх у частину. Про це заявив в ефірі «Еспресо.TV» капітан другого рангу українських МВС Дмитро Ветгілецький.

За його словами, «26 лютого Росія віроломно напала на Україну» і наразі його частина «захоплена окупаційними військами Російської Федерації». Капітан другого рангу розповів: «Наша частина відбила шість атак.. Частину захищали 83 людини. Мені трохи соромно, але щоб зберегти мир ми запустили російські війська в частину. Була підписана угода, що вони заходять в частину, але частина залишається під нашим контролем і ніхто агресії не виявляє, але папір, на якому написаний договір з Росією, вартує більше, ніж сам договір».

Дмитро Ветгілецький підтвердив, що українські військові були побиті російськими окупантами, в тому числі і сам капітан. Капітан другого рангу додав: «Ми встигли вивести усі кораблі в Одесу. Те, що відбувається, – це ніяка не провокація – це військова окупація Росією», - підсумував він.

Натомість солдат роти охорони частини 4515 Роман Береговий повідомив «Українській правді», що російські військові, використовую світлошумові гранати, захопили майже всі будівлі української військової частини 4515 у Бельбеку. Він розповів також:

«Росіяни приїхали сюди три доби тому. Спочатку вони зайняли будинок, де зал обслуговування делегацій, куди прилітали Янукович та інші. Наступного дня зайняли приміщення, де наші літаки стояли, потім оточили караул.

Сьогодні росіяни штурмували караул, кидали світлошумові гранати. Спочатку сказали здавати зброю. Караул відмовився. А ввечері стали закидати світлошумовими гранатами. Ми не відповідали, бо наказу зверху немає.

Вони забрали зброю. У нас не було наказу вступати в бій. Ми не відповідали на провокації. Здали караул, здали склади.

«Станом на зараз вони зайняли майже всю частину. Залишилася тільки адміністративна будівля і прапор. Ось ми їх зараз охороняємо. Зайняли оборону.

Береговий підкреслив, що командир частини і вся частина готові боротися.

Своєю чергою, мати одного з військових повідомила в ефірі Громадського телебачення про захоплення частини №2382 в Балаклаві. За її словами, російські військові під час другого штурму, який розпочався близько 01:30, захопили 50 українських військовослужбовців, які перебували в частині.

Їх нібито змушували писати заяви про перехід в «кримську армію» або відхід у відставку. Мама чула захоплення по телефону, син залишив його увімкненим.

Каже, що загарбники кричали: «Уроды, здавайтесь, сволочи».

Її син кричав у відповідь: «Уроды, я с вами учился в Ленинграде. Я не сдамся, можешь убить на месте, я не здамся», а йому: «Хочешь жить – здавайся!». 

Оточили частину ще пятницю увечі. В горах були помічені снайпери.

Також в пятницю в Балаклавську бухти приплили катери військові і повідомили українським прикордонникам, що «прибыли вас защищать».

Мати захопленого також передала, що по Керченській протоці сюди прямують танки.

Натомість видання «15minut.org» інформує в повідомленні «Кримські жінки «живим щитом» оберігали військову частину»:

«2 березня уночі у селищі Новофедорівка (Сакський район, АР Крим) декілька КАМАЗів з військовослужбовцями заблокували військову частину А-1100. Сьогодні ж, 3 березня, близько сотні мешканок селища стали «живим щитом» між російськими вояками і військовою частиною.

Жінки, захищаючи своїх чоловіків, братів і синів, вимагали, аби російські війська покинули Україну. «Ми бачимо невідомо яких людей у формі, з автоматами, зброєю. На кого вони збираються нападати, кого охороняти? І питання від кого? Від нас самих? Якщо вони нас охороняють, то нехай охороняють. Навіщо вони прориваються на територію частини?», — обурюється мешканка Новофедорівки Олена Терехова».


Відео: ТСН.ua

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу