Революція в Україні може затягнутися на десятиліття, – політолог

21:29 12 травня 2015 р.

У нинішній війні, яка зараз триває в Україні, винне керівництво країни 2005 року. Саме через те, що після Майдану 2004-2005 років українське суспільство довірило керувати країною владі безконтрольно, та через сварку у вересні 2005 році між «Нашою Україною» та БЮТ, між Ющенком та Тимошенко, сталася війна сьогодні.

Про це сьогодні, 12 травня, у Львівському прес-клубі, під час прес-конференції на тему «Що далі? Бачення українських інтелектуалів» заявив політолог, редактор незалежного культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк.

- Не зараз ця війна почалася, а саме тоді. У 2005 році українське суспільство зробило одну помилку. Воно провело Майдан у 2004-2005 році. І залишило нову владу напризволяще. Влада має свою логіку, відповідно до якої і чинить. А ми в результаті отримали катастрофу 2010 року, коли відбулася контрреволюція, до влади прийшов Янукович. І все закінчилося не тільки розкраданням країни, але й кров’ю, яка продовжує литися до сьогодні, - каже він..

На його думку, причини і початки цієї війни були ще у 2005 році, тому що ми, як громадяни, не проконтролювали. З іншого боку помаранчеві сили зробили, якщо не помилку, то злочин, - розсварилися між собою.
- І ми пам’ятаємо вересень 2005 року, коли «Наша Україна» і «БЮТ», Ющенко і Тимошенко, зайшли в конфлікт. І з того, насправді, на моє переконання, почалася війна 2014-2015 років, - каже Тарас Возняк.

За його словами, зараз Опозиційний блок знов готується взяти реванш і дістатися до влади, як це колись зробив Янукович.
Політолог вважає, що зараз в Україні відбувається революція.
- Революція – це не є одноразовий акт. Вона відбувається на наших очах. Ми собі уявляємо революцію як в тому фільмі, де показували більшовики, що підбігли матроси, відкрили якісь там ворота, вилізли на них і на тому революція скінчилася. Ні. Революція – це, власне, ті зміни, котрі зараз відбуваються в Україні вже впродовж більше, ніж півтора року. Це і є революція. Це процес довгий. Інколи він затягується на десятиліття. І це – не найлегші десятиліття для цих суспільств, - каже він.

Що стосується окупованих територій, то, за його словами, таке вже в історії було.
- Така сама історія була між Сербією і Хорватією, коли Країна, шматочок Хорватії, де в більшості жили етнічні серби, відірвалася від Хорватії і захотіла жити сама по собі. Але в Хорватії здійснилися різкі та швидкі реформи, і через три роки вистачило трьох днів, щоби ця територія повернулася до Хорватії, - отож, на думку Тараса Возняка, саме таким шляхом можна повернути окуповані території.

Його підтримує і політик, громадський діяч та народний депутат України І-IV та VI скликань Тарас Стецьків.
- Без внутрішніх реформ Україна не виграє війну на Донбасі. Що робити з країною – відомо. Українські інтелектуали, бізнесмени, науковці, філософи вже давно в різних аспектах описали, як міняти нашу країну. З тим проблем немає. Наша проблема в іншому – реалізувати той чи інший підхід. Грубо кажучи, потрібні виконавці, - каже він.

На його думку, найкращими виконавцями цієї візії мала би бути українська еліта – Президент, виконавча влада, парламент. Тим більше, що сьогодні в Україні вперше за часи незалежної країни маємо Президента, уряд і парламентську більшість однієї прозахідно-європейської орієнтації. Але, чомусь, влада пробуксовує і у народу настає розчарування. Це нагадує 2005 рік, коли величезні очікування змінилися величезним розчаруванням.  А інструментом, який би міг спонукати суспільство до змін, на думку нардепа, - є політичні партії.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:06 29 жовтня 2020 р.

КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів

Конституційний Суд України позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади.

Рубрика: Політика

17:21 28 жовтня 2020 р.

У двох громадах на Львівщині повторно перераховують голоси (відео)

Бібрська міська територіальна виборча комісія провела повторний підрахунок голосів на п’ятьох дільницях. Ще на п’ятьох виборчих дільницях перерахує результати волевиявлення Славська селищна ТВК.

Рубрика: Політика

15:42 28 жовтня 2020 р.

Батенко звинуватив у спробі фальсифікації виборів на Львівщині «Слугу народу», а другу політсилу пообіцяв назвати ввечері

У теоретичній змові, яка фальшує результати підрахунку голосів на виборах до Львівської облради, є дві політичні сили.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу