Репресивні закони «регіоналів» – абсурдніші й жорсткіші за російські (відео)

20:00 17 січня 2014 р.


Фото: 5 канал

Тому Національна спілка журналістів закликає медіа-спільноту до негайної мобілізації й протестів.

Водночас, вона просить президента ветувати закон Колесніченка-Олійника, який передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за наклеп. Натомість голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов коментує репресивні закони «регіоналів» так: «Наприклад, така стаття, як наклеп. В Росії максимальне покарання – це п’ять мільйонів рублів, то в нас – до двох років в’язниці. За організацію масових заворушень в Росії – десять років в’язниці, в Україні – п’ятнадцять».

На думку медіа-експертів, автори закону – регіонали Колесніченко і Олійник – усе списали із законодавства Російської федерації. Втім, як зауважили українські журналісти, варіант «регіоналів» містить навіть абсурдніші та жорсткіші норми, аніж російський.

За словами голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка, за процедурою, президент може підписати скандальний закон не раніше, аніж за три дні, а впродовж цього часу журналісти повинні активно й публічно опиратися ухваленню документа. Якщо ж Янукович його підпише, то, вважає Томенко, цей закон можна ігнорувати і порушувати, адже голосували його з грубими порушеннями.

Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації закликає також: «Спалити ці всі папери, умовно кажучи. Бо це знищує усе, що було в свободі слова. Я почитав по закону, що навіть коханки і коханці суддів підпадають під категорію недоторканих – про них не можна нічого поганого писать, про них не можна нічого поганого казать, не оприлюднювати, не ображати їх, не нервувати. Єдине позитивного, що я знайшов в цьому Законі, це те, що не обов’язково плакать, коли помирають високопосадовці, і не обов’язково аплодувати активно, коли вони виступають».

Про це інформує в п'ятницю телевізійний «5 канал».


Відео: 5 канал

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу