Редактори часописів відмовляються писати пасквілі про Тимошенко, – партактивіст

11:17 2 лютого 2019 р.

Випуск неналежної друкованої рекламної продукції без маркування підпадає лише під адміністративну відповідальність. Якщо в ній не написано того, що порушує норми Конституції України.

Заступник голови Львівської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Іван Стецькович розповів про використання адмінресурсу на президентських виборах 31 березня під час засідання прес-центру “Вибори-2019” на тему: “Порушення виборчого законодавства на Львівщині: контроль і покарання".

- Такого у нас ще ніколи не було, щоб штаби, обласні, районні, очолювали керівники адміністрацій чи їхні заступники. Сьогодні вся вертикаль, піраміда держадміністрацій чітко виконує всі вказівки Банкової. Зараз всі отримали запрошення - у всіх селах, по районах, без винятку: запрошую на обговорення плану розвитку міста Новояворіськ, села Когути, села Стені за ініціативи Президента України Порошенка. Хто друкував? Що друкував? Наклад? Ніхто нічого не бачить. Таких запрошень маю десятки. Ми це все фіксуємо, складаємо. 

Також під виглядом волонтерів, розказав Іван Стецькович, проводять анкетування виборців і збирають їхні персональні дані. Фактично так провадиться як мінімум прихована агітація за одного кандидата в Президенти. Розробили графіки зустрічей: назва населеного пункту, дата, час, місце, кількість людей, які будуть задіяні.

За твердженнями Івана Стецьковича, до редакторів районних, міських часописів звертаються представники від влади і пропонують "писати пасквілі конкретно проти Тимошенко", а редактори відмовляються це робити з моральних принципів. 

Аналітик ГМ "Опора" Тарас Радь розповів, що спостерігачі також фіксують всі випадки проведення аналогічних анкетувань-опитувань громадської думки: зокрема, БПП - щодо вступу в НАТО і ЄС,  Радикальної партії - під приводом передплати на партійну газету “Слово Ляшка”. 

- Спостерігачі від ГМ “Опора” були присутні на всіх таких формах анкетування, бачили зразки таких анкет і ми звертаємо увагу, що збір персональних даних виборців є певною загрозою для виборчого процесу. Оскільки невідомо, з якою метою ці дані можуть бути використані, - наголосив Тарас Радь. 

Правозахисник Юрій Островський, представник політичної партії “Воля”, сказав, що первинні порушення виборчого законодавства розпочинаються на стадії виборчої агітації. За них є три види відповідальності: моральна, юридична і політична. Юридична поділяється на цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальності. Випуск неналежної друкованої рекламної продукції без маркування підпадає під адміністративну відповідальність. 

А для того, щоб уникнути порушень виборчого законодавства у день виборів на виборчих дільницях, на думку Юрія Островського, Україні потрібно перейти до електронного голосування. Інакше за такої великої кількості офіційних спостерігачів за виборами від уже зареєстрованих 28 кандидатів у Президенти, партій, які висунули своїх кандидатів, і 139 громадських організацій, яким ЦВК надала право мати своїх спостерігачів, неможливо уникнути хаосу через людський фактор. Юрій Островський нагадав, що на кожній виборчій дільниці у Львівській області буде лише по два працівники поліції для підтримання громадського порядку.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

23:52 25 жовтня 2020 р.

У ЦВК повідомили, коли будуть результати місцевих виборів

Остаточні результати місцевих виборів в Україні можуть бути встановлені за три-п’ять днів, повідомив увечері 25 жовтня заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик.

Рубрика: Політика

23:43 25 жовтня 2020 р.

Для 40% виборців бюлетені були заскладними

У день виборів 25 жовтня 2020 року серед тих, хто голосував, 40% відповіли, що їм було складно розібратися з бюлетенями, 13% - дуже складно і 27% - трохи складно.

Рубрика: Політика

23:25 25 жовтня 2020 р.

Екзит-пол у Сокільницькій ОТГ: лідирує сільський голова

Понад 50% голосів виборців у Сокільницькій ОТГ дістав чинний сільський голова Тарас Сулимко. Такі результати опитування, здійсненого незалежним дослідницьким центром «Соціоінформ».

Рубрика: Політика

22:08 25 жовтня 2020 р.

Місцеві вибори-2020: явка виборців у Львові - 38,6%

Усі дільниці у Львові зачинились вчасно. Триває підрахунок голосів. Загальна явка виборців по місту в середньому становить 38,6%, тобто проголосувало 221 797 осіб.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу