Рашисти знизили інтенсивність обстрілів позицій українських силовиків і відводять свою артилерію, – військовий експерт

21:39 23 вересня 2014 р.


Фото: liga.net

Повідомляючи про це у вівторок, координатор «Інформаційного Спротиву» Дмитро Тимчук додає: «Правда, процес відведення бойовиками артилерії зафіксовано лише на окремих ділянках... Ми не виключаємо, що російські війська й терористи лише імітують процес деескалації конфлікту».

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у вівторок коментувати підсумки 23 вересня традиційно для нього – «з поганого:

1. Обстріли на Донбасі тривають. Гарячі точки на сьогоднішній день – Донецьк, Дебальцеве, Авдіївка. 

Раніше в середовищі аналітиків групи «ІС» виникло припущення, що вся терористична кривава гра навколо аеропорту в Донецьку – прикриття для зосередження російсько-терористичних військ північніше (в районі Ясинувата-Пантелеймонівка) для подальшого удару на Авдіївку. Очевидно, ця версія має право на життя. 

Обстріли бойовиками житлових кварталів міст Донбасу, як відомо, виконують ще одну важливу для них функцію – виховання у місцевих жителів ненависті до українських військам, які нібито і ведуть ці обстріли. Ми з вами про цю підлу тактику терористів знаємо давно, але, як свідчать опитування групи «ІС», місцеві жителі, позбавлені вільного доступу до інформації, дійсно в більшості своїй свято впевнені, що обстріли – справа рук «бандерівців». 

2. Бойовики «ДНР» збираються провести 2 листопада на зайнятій ними території вибори «глави республіки» і в свій так званий «парламент». При цьому «прем'єр-міністр ДНР» Захарченко заявив, що терористи не допустять проведення на Донбасі виборів до Верховної Ради України, які пройдуть 26 жовтня. 

У цих унікумів люди скоро з голоду помирати будуть, а їх все не попускає. За нашими даними, місцевим «комендантам» у містах, підконтрольним «ДНР», вже відданий наказ готувати списки виборців і починати проводити «виховну роботу», погрожуючи репресіями тим, хто не з'являться на ці «вибори». І це видається дивним: і так всім ясно, що «главу республіки» цим бійцям алкогольного фронту призначать в Москві. До чого цей цирк? 

3. У Дніпропетровській обладміністрації сьогодні заявили: в моргах областей, прилеглих до зони антитерористичної операції, знаходиться більше тисячі загиблих українських військовослужбовців, 552 з них до цих пір не ідентифіковані. 

Не знаю, звідки такі цифри, але справа не в цьому – дійсно, дуже багато полеглих воїнів не ідентифіковано й числяться «зниклими безвісти», особливо після подій кінця серпня. Тоді як у світі загальноприйнято вважати, що війна не закінчена доти, поки не похований останній загиблий солдат.

І якщо ми цивілізована держава і цивілізоване суспільство, то, домовляючись про мир на Донбасі, не можемо забувати про полеглих героїв.  Якщо ми не будемо знати й пам'ятати імен тих, хто віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України, то чого буде коштувати цей суверенітет? 

Із хорошого: 

1. Інтенсивність обстрілів позицій українських військ все ж помітно знизилася. Підтверджується інформація про відвід російсько-терористичними військами артилерії калібру більше 100 мм від «лінії фронту». Українські війська також відводять озброєння зі свого боку. 

Щоправда, процес відведення бойовиками артилерії зафіксовано лише на окремих ділянках. Говорити про повне виконання умов перемир'я поки, на жаль, не доводиться. Але початок позитивному процесу покладено, хоча ми не виключаємо, що російські війська й терористи лише імітують процес деескалації конфлікту. 

2. Міністр оборони Валерій Гелетей заявив, що військове відомство переглядає «концепцію української армії». «Ми переглядаємо повністю концепцію української армії – для того, щоб зрозуміти, що саме потрібно сьогодні Україні», – сказав він. 

Для початку, зрозуміло, потрібна нова Військова доктрина – благо Кабмін уже поставив завдання про її підготовку. І тут почнеться найголовніше – чіткий аналіз та об'єднання реформаторських процесів усіх збройних формувань, спецслужб і розвідувального співтовариства. 

На прикладі Криму й Донбасу ми переконалися, що в конфліктах, актуальних для України сьогодні, не можна вирішити проблему силами й засобами одного відомства. Тільки всіма ресурсами, й тільки в тісній взаємодії (до чого якраз дуже не привчені наші «силовики»). Відповідно, й процеси реформування МО та ЗСУ, МВС і Держприкордонслужби, СБУ, СЗР (Служби зовнішньої розвідки. – «ЩЛ») повинні бути тісно взаємопов'язані, тому що не можна забезпечити взаємодію, реформуючи кожне відомство окремо. 

Як це вийде – ще велике питання, бо в звичці силових структур – перетягування ковдри на себе й прагнення до абсолютної закритості від «конкурентів». Без подолання цих нездорових нахилів говорити про самодостатньою і ефективною реформі сектора безпеки держави попросту не можна. 

3. Відверто порадували результати соцопитування, проведеного російською Соціологічною службою Фонду боротьби з корупцією. Згідно з даними російських соціологів, в Одеській та Харківській областях 34% місцевих жителів бачать майбутнє України разом з Європою, тоді як з Росією – лише 17%. 

При цьому 87% опитаних бачать майбутнє свого регіону тільки в складі єдиної України. Коментарі зайві. 

4. І зі смішного. У Федеральному космічному агентстві РФ заявили, що Росія планує почати «повномасштабне освоєння Місяця» наприкінці 20-х – на початку 30-х років. 

Я так розумію, повісивши на шию російським платникам податків дотаційний Крим, прагнучи «освоїти» дотаційний Донбас, Кремль шукає нові простори для «русского мира». Одразу пригадується старий анекдот про хлопчика, який прибіг до батька й кричить: «Батько, по радіо сказали, что москалі в космос полетілі!». На що батько радісно перепитує: «Що, всі? ...». 

Панове мешканці Кремля, ви якщо не всі на Місяць зібралися, то хоча б Путіна першим відправте, будь ласка. Ми ще скинемося на те, щоб це радісна подія сталася раніше кінця 20-х років. Ми, українці, не проти космічної експансії Росії – тільки, будь ласка, не повертайтеся». 

Дмитро Тимчук написав це сьогодні, 23 вересня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» й на сайті «ІС».

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу