Рахують, сплять, перераховують: ОПОРА розповіла, як у Львові відбувається підрахунок голосів на місцевих виборах

19:11 26 жовтня 2020 р.

До обіду понеділка до ТВК надійшли бюлетені лише із 40-ка дільниць, до яких немає зауважень, а всього у нас – понад 300 дільниць.

Про це розповіла Ярина Гаєцька-Колотило, громадська омбудсменка зі захисту виборчих прав у Львівській області:

- Процедура підрахунку голосів за новим Виборчим кодексом виявилась надто складною для членів виборчих комісій, значна частина ДВК дотепер їх рахує, - повідомила вона під час пресконференції у Львівському пресклубі. – В обідню пору понеділка до районних ТВК в межах Львова надійшли бюлетені від близько 40 дільниць, але їх у нас понад 300.  Ми фіксували випадки, коли члени комісій, які вже підрахували бюлетені, їхали додому спати. Згідно з процедурою це заборонено, але ми констатуємо факт, що люди мають властивість втомлюватись, а процедура підрахунку є складною і виснажливою. Вони просто не витримують навантаження.

За словами Ярини Гаєцької-Колотило, у багатьох підрахунках виявляють «різнобій чисел». Але йдеться не про порушення, а про елементарні помилки. За її словами, для перерахунку голосів члени ДВК повинні повертатися до своїх дільниць, проте багато з них роблять це у коридорах ТВК або ж у власних автівках, пише DailyLviv.

- Це - результат непрофесійності, і я вкотре наголошую на тому, що в ДВК повинні працювати фахівці, а не представники різних політичних сил, – сказала вона.

Загалом проведення цьогорічних виборів до органів місцевої влади Ярина Гаєцька-Колотило оцінює позитивно. Вона відзначила, що на Львівщині  було зафіксовано 266 звернень до поліції з різних дільниць, і правоохоронці реагували швидко. Адмінпротоколи складали, переважно, за нищення бюлетенів виборцями, за порушення агітації в день виборів і кілька протоколів стосувались порушення карантинних заходів. Також на Львівщині склали 5 протоколів, за якими можуть бути відкриті кримінальні впровадження.

- Але ми думали, що буде гірше, – зауважила  громадська омбудсменка.

Вона також зазначила, що ці місцеві вибори, явка на яких в Україні склала близько 35%, стали рекордно низькими щодо активності виборців.

- Люди недооцінюють місцеві вибори, не довіряють місцевій владі і не вірять, що їхній голос вплине на життя громади. Нам ще треба навчитися бути не лише громадянами України, а й співгромадянами своїх громад, – вважає Ярина Гаєцька-Колотило.


 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:45 28 листопада 2020 р.

Президент запровадив ще одне свято

Президент Володимир Зеленський підписав указ №523/2020 про запровадженн в Україні професійного свята — працівника системи фінансового моніторингу, яке будуть відзначати щороку 28 листопада.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу