Райрада повинна призначати-відкликати прокурора, начальника міліції і голову суд, – проект реформи

14:46 27 січня 2015 р.

Фото до новини

Діюча влада, як і всі попередні влади в Україні, абсолютно не зацікавлена в народовладді. Народовладдя є загрозою для їхньої кланово-оліргархійної системи.


Відео: Львывський прес-клуб

Про це під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Нова система формування і функціонування місцевого самоврядування: зміна процедури відкликання голів сільських, селищних, міських рад, новий принцип формування райрад, механізм впливу на призначення і відкликання керівників правоохоронних органів» заявив член правління ВГС “Вільна Україна” Назар Мухачов.

- Факти полягають в тому, що відбулася одна революція, відбулася друга, а ситуація у нас в країні не покращується. Причина одна: в країні відсутня політична еліта. У нас є різні кланово-оліргархічні групи, які внаслідок революцій відсувають одна одну, при цьому навіть не розвиваючи економічні зв’язки між собою. Зараз ми бачимо, що бізнес синів Януковича, Курченка, Азарова функціонує. За тими винятками, де був достатньо ласий шматок для теперішньої влади, - каже він.

Саме через це, на його думку, і не проводяться реформи в Україні.
- Зараз у нас працює азійсько-радянська система управління. Вона нам жодним чином не підходить. Можливо, вона відповідає нашому східному сусіду. Але ми звикли до волі, - стверджує Назар Мухачов. 

Щоби примусити владу працювати, на думку громадських активістів, треба змінити чотири інститути влади: місцеве самоврядування, правоохоронну, виборчу та судову системи.

- Щоби змінити систему місцевого самоврядування, треба змінити деякі чинники: обирати та відкликати голів територіальних громад без участі голів комітетів Верховної Ради; формувати районну раду з голів територіальних громад, а не з депутатів, як це зараз відбувається. І районна рада повинна мати механізм впливу на призначення і відкликання посадовців, які уособлюють державу на районному рівні, тобто – прокурора району, начальника міліції району і голову місцевого районного суду, - такі вимоги громадських активістів виклав член групи «Народний суверенітет» Теодор Дяків.

Саме це, за його словами, дає можливість формувати владу згідно з 5 статтею Конституції України, тобто знизу догори.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів