Радикальна партія і «Народний фронт» де-юре не мають місцевих організацій, – політолог

12:34 17 січня 2019 р.

У Радикальної партії і партії «Народний фронт» відсутні місцеві організації. Де-факто вони є, а де-юре вони ніде не зафіксовані і не зареєстровані.

Про це 16 січня під час засідання громадського прес-центру "Вибори-2019" на тему: “Роль низових партійних організацій у забезпеченні перемоги на президентських виборах” повідомив політолог, заступник директора Центру політичних досліджень ЛНУ ім. І.Франка Любомир Скочиляс.

Він пояснив, що це зроблено, аби партії не ускладнювали собі життя.

-Місцеві організації, які виступають як юридичні структури, зобов’язані звітувати і подавати документи в НАЗК. А за відсутності місцевих осередків, звітує лише центральний. У цьому й полягає місце і роль місцевих осередків політичних партій: вони повинні працювати на центральний провід, але не створювати додаткових проблем топ-політикам, - каже Любомир Скочиляс.

Хоча в умовах демократичної політики, наголошує політолог, низові структури є базою будь-якої політичної сили. Вони мають бути вирішальними у формуванні політики. Бо політика – це сфера реалізації інтересів суспільства. Але в Україні політика – сфера боротьби за владу.

-З 2006 року, коли відбувалися парламентські вибори за пропорційною системою, можна було констатувати політичну смерть низових парторганізацій. Ще до цього періоду місцеві організації політичних партій відносно активно функціонували, намагалися виступати повноцінними учасниками і локального, і навіть, багато в чому, загальнонаціонального політичного процесу,- каже Любомир Скочиляс.

Після запровадження чистої пропорційної системи, за словами політолога, на рівні виборів до парламенту місцеві парторганізації перетворилися на, такі собі, додатки до центральних органів партії, і всі питання, навіть локального характеру, почали вирішувати на центральному рівні.

-Українські партії за своєю суттю є партіями вождистського типу, їх створюють певні харизматичні політики і це робить їх відірваними від місцевого рівня, - наголошує Любомир Скочиляс.

Цим політолог пояснює феномен української політики, коли кандидати в Президенти, які входять в топ-трійку чи в топ-п’ятірку, не мають ніякої партійної приналежності, політичного досвіду, низових організацій, але мають високий рейтинг.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу