Радники експрезидента США Трампа надали йому план щодо завершення війни РФ проти України

19:23 25 червня 2024 р.

Фото до новини

Вони пропонують припинення вогню на основі існуючих ліній зіткнення. Україні не потрібно буде формально передавати територію Росії, але Україна навряд чи зможе відновити ефективний контроль над усією своєю територією найближчим часом.

Агентство Reuters повідомило, що радники Дональда Трампа представили йому план припинення війни Росії проти України у разі перемоги на президентських виборах. Цей план розробили Кіт Келлог та Фред Фляйц - керівники апарату Ради національної безпеки під час президентства Трампа у 2017-2021 роках. Про це повідомляє DW, пише DailyLviv.com.

Документ передбачає, що Україна отримає більше американської зброї, але лише у тому разі, якщо вступить в мирні переговори з РФ. Водночас США попередять Москву, що відмова від переговорів призведе до посилення підтримки України з боку США. При цьому передбачається припинення вогню на основі існуючих ліній зіткнення. За словами Фляйца, Україні не потрібно буде формально передавати територію Росії, але Україна навряд чи зможе відновити ефективний контроль над усією своєю територією найближчим часом.

Крім того, на думку авторів плану, ще одним стимулом для Росії брати участь у переговорах могла б стати обіцянка США відкласти членство України в НАТО на тривалий період.

Як розповів Reuters Фляйц, Трамп позитивно відповів на запропонований план. "Я не стверджую, що він погодився з ним або погодився з кожним словом, але ми були раді отримати зворотний зв'язок, який ми отримали", - сказав він. 

Водночас речник Трампа Стівен Чунг заявив, що офіційними слід вважати лише заяви, зроблені самим Трампом або уповноваженими членами його передвиборчої кампанії.

Раніше Трамп неодноразово заявляв, що в разі обрання зможе домогтися укладення мирної угоди між Росією і Україною "протягом 24 годин", навіть до вступу на посаду. Однак він відмовлявся публічно повідомити, яким чином збирається зробити це.

Трамп допускав, що Україні заради миру доведеться погодитися з втратою частини територій. "Я думаю, що вони мають право залишити собі більшу частину того, що заслужили, і я думаю, що Росія на це погодилася б", - розповідав Трамп. Згодом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповів, що Трамп планує позбавити Україну військової допомоги, щоб у такий спосіб схилити її до перемовин і поступок РФ.

Керівництво України виключає територіальні поступки Росії та раніше пропонувало Трампу відвідати зону бойових дій. Президент України Володимир Зеленський говорив, що йому вистачить 24 хвилин, щоб переконати Трампа в неможливості вирішити проблему за 24 години, однак той відмовився. Він також радив Трампу "спочатку думати, а вже потім говорити".

Українська влада висуває передумовою для початку переговорів з РФ відновлення кордонів станом на 1991 рік.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів