Радник Путіна навіює Україні «потребу» її федералізації

10:33 6 лютого 2014 р.


Фото: lenta-ua.net

Сергій Глазьєв рекомендує надати регіонам «навіть можливість часткового зовнішньополітичного самовизначення».

Радник президента Російської Федерації Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив про це в інтерв'ю, опублікованому в сьогоднішньому номері київської газети «Коммерсантъ Украина». Запевняючи у ньому, що, за його словами, «зв'язки між  Заходом та Сходом України не надто міцні», радник Путіна стверджує відтак, що федералізація – вже нібито «не ідея, а очевидна необхідність».

Сергій Глазьєв переконує також: «У рамках жорсткої унітарної держави буде точитися постійне протистояння. Щоб його припинити, потрібна федералізація. Потрібно дати регіонам достатньо прав, можливість самостійно формувати свої бюджети і навіть можливість часткового зовнішньополітичного самовизначення».

На думку радника президента Росії, «наразі економічні, культурні, соціальні зв'язки між областями Західної і Східної України слабкіші, аніж зв'язки між Південно-Східною Україною і Росією, а також між західними областями і країнами Євросоюзу». Відтак він наполягає: «Зараз це видно з механізмів культурного обміну, скоро це буде проявлятися і в економіці. Фактом є також те, що різні частини України тяжіють до різних торговельно-економічних утворень. При цьому областей, зацікавлених у Митному союзі, набагато більше, ніж тих, хто може розраховувати на реальну вигоду від вільної торгівлі з ЄС».

Утім, навряд чи Сергій Глазьєв не знає, що такі федеративні держави, як Югославія й Чехословаччина, врешті-решт розпалися. Тож, радше, саме тому й «прописав» Україні, по суті, «рецепт» її розпаду. А своєю рекомендацією «надати регіонам навіть можливість часткового зовнішньополітичного самовизначення» радник Путіна надто явно висловлює побажання про їх «втечу» до Росії.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу