Рада Європи закликала Київ скасувати чи зупинити чинність «законів 16 січня»

22:52 27 січня 2014 р.


Фото: k-z.com.ua

Рада Європи на дала попередню оцінку законодавству від 16 січня: багато норм не відповідають Європейській конвенції з прав людини. Закони мають бути або скасовані, або припинені в дії.

У цьому зв'язку генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд (на фото) виступив із відповідною заявою, повідомляє прес-служба Ради Європи, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ініційована Радою Європи оцінка законодавства від 16 січня показує, що занадто багато норм вочевидь не відповідають Європейській Конвенції з прав людини, тому вони не повинні застосовуватися , - заявив генсек РЄ. При цьому Ягланд оприлюднив і рекомендації українській владі.

"Наша рекомендація полягає в тому, що Верховна Рада або скасовує ці закони, або зупиняє їх дію протягом значного періоду часу.... Рада отримає наш аналіз. Наші фахівці перебувають у розпорядженні органів влади (українських), щоб допомогти їм у цьому процесі", - роз'яснив він подальший можливий процес.

Раніше повідомлялося, що 16 січня у Верховній Раді ухвалили також низку законів без обговорення шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. У фракції Партії регіонів вказали на те, що опозиція перешкоджала нормальному голосуванню, опозиція заявила, що закони ухвалені з порушеннями регламенту, а їх суть охарактеризувала як "державний переворот".

Серед ухвалених парламентом законів - так званий закон Олійника-Колесніченка, згідно з яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій - "іноземних агентів"; введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.

Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій. Про це повідомляє Newsru.ua.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу