«П’ята колона» зайде в парламент через мажоритарку, – громадський активіст

16:59 22 жовтня 2014 р.

У Львівській області волонтери Всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України», ГО «Товариство Лева» та Громадського сектору Євромайдану роздали 15 тисяч листівок, кілька тисяч стрічок та манітних наліпок з гаслом «Голосуй чесно – обирай гідних!».

Ця акція відбувається в рамках інформаційної кампанії, яку підтримує NED ( Національний фонд на підтримку демократії).

Кампанія «Голосуй чесно - обирай гідних» проводиться майже на всій території України і, здебільшого, охоплює невеликі міста, районні центри, селища та села. Її мета: мотивувати громадян прийти на вибори і надати інформацію про те, як проаналізувати виборчі списки, перевірити «якість» кандидата та не дати можливості зманіпулювати виборцем.

-Групи волонтерів працюють на території всієї області. У рамках нашої інформаційної кампанії вони закликають виборців не продавати свої голоси, а також бути пильними при виборі майбутніх депутатів. Нами розроблені роз’яснювальні листівки, плакати, інша продукція, які допоможуть виборцям проголосувати, - повідомив на прес-конференції у Львові координатор інформаційної кампанії Ігор Добко.

Зокрема активісти закликають виборців перевіряти, чи голосував той чи інший кандидат за закони, що запроваджували в України диктатуру, як себе поводив під час доленосних подій в Україні, чи кандидат є фаховою людиною, чи не заплямував себе в корупційних скандалах.

Активісти звертають увагу людей на популістів, що обіцяють виборцям «золоті гори». Такі горе-політики становлять не меншу небезпеку, ніж підкуп виборців.  Люстрація, війна, економічне та соціальне становище – на всіх цих темах кандидати в депутати активно спекулюють.

Особливу увагу громадські діячі приділяють виборам в мажоритарних округах. Адже саме через них, як показує багаторічний виборчий досвід в Україні, може зайти до парламенту «п’ята колона».

-Це обумовлено тим, що в маленьких містах та селищах людям складніше отримати повну інформацію про діяльність кандидата-мажоритарника, його політичні уподобання та професійний досвід. Оскільки ця виборча кампанія досить коротка, то на виборців одночасно спрямована шалена інформаційна хвиля із екранів телевізорів, радіо та газет,- наголосив Ігор Добко.

Можна додати до цього і зовнішню рекламу. І якщо в окрузі, приміром, 15-20 мажоритарників, то, зрозуміло, що пересічному громадянину дуже складно зрозуміти – хто є хто. Такий шквал інформації грає на руку недобросовісним кандидатам.dailylviv.com

До теми

19:24 18 вересня 2020 р.

ОПОРА запідозрила ЛОДА у використанні адміністративного ресурсу

У день робочого візиту Президента Володимира Зеленського, у місті Львові та навколо населеного пункту, з'явилися білборди, сітілайти із текстом «Підтримую президента України», зображенням голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та кандидата на посаду міського голови міста Львова Тараса Кльофи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу