П'ять партій у Львівській райраді: суд не змінив результати виборів

17:47 14 листопада 2020 р.

У задоволені позову представника ВО "Батьківщина" про перерахунок голосів відмовлено.

Про це Громадянська мережа Опора-Львів повідомила DailyLviv. 12-13 листопада Львівський окружний адміністративний суд розглядав позовну заяву кандидата у депутати Львівської районної ради від ВО “Батьківщина” Богдана Рабешка до Львівської районної територіальної виборчої комісії. У позовній заяві Богдан Рабешко просив визнати протиправним та скасувати протокол Львівської районної територіальної виборчої комісії про встановлення результатів виборів до Львівської районної ради. А також провести перерахунок голосів на 23 виборчих дільницях.

Як докази позивач надав суду копії протоколів 23 дільничних виборчих комісій дані в яких відрізняються від тих, які є в протоколі про підрахунок голосів виборців Львівської районної територіальної виборчої комісії. ВО “Батьківщина” не вистачало 0,05%, щоб потрапити у Львівську районну раду. За політичну силу проголосували 4,95% виборців або 17 173 голоси. За підрахунками позивача 0,05% дорівнює 171 голос виборців. Натомість на 23 ДВК політичній силі не врахували 211 голосів. Саме вони могли б дозволити ВО “Батьківщина” взяти участь у розподілі депутатських мандатів.

Під час дослідження документів, судді виявили різні бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів, які подав Богдан Рабешко. Пояснити таку ситуацію голова Львівської районної ТВК Віктор Децик не зміг.

Львівську районну територіальну виборчу комісію (відповідач) представляв голова ТВК Віктор Децик (ВО “Батьківщина”).

Третіми сторонами у справі виступили представники політичних партій “Європейська Солідарність”, “Слуга народу”, ВО “Свобода”, “Голос”, Об’єднання “Самопоміч”. Ці політичні сили  подолали 5% бар’єр, що дозволило їхнім кандидатам стати депутатами Львівської районної ради. Раніше ОПОРА аналізувала склад нової ради.

На засіданні присутніми були представники Об’єднання “Самопоміч” та “Голосу”. Вони просили колегію суддів відмовити у задоволенні позову кандидата у депутати Львівської районної ради від ВО “Батьківщина” Богдана Рабешка. Серед аргументів, які наводили треті сторони, були:  бланки дільничних виборчих комісій повинні або бути скріпленими, або мати на кожній сторінці печатку, підпис голови та секретаря комісій. А позивач надав лише один протокол з такими вимогами; впродовж тривалого часу позивач чи політична сила, яку він представляє, не подавали жодних скарг на роботу комісій, а перші скарги написали після того, як Львівська районна ТВК прийняла протокол про підрахунок голосів; голова Львівської районної ТВК Віктор Децик є членом комісії за квотою ВО “Батьківщина” від якої є й позивач Богдан Рабешко.

Колегія суддів, вислухавши усі сторони, дослідивши надані докази у справі, вирішила повністю відмовити у задоволенні позову кандидата у депутати до Львівської районної ради від ВО “Батьківщина” Богдана Рабешка. А відтак залишила законними результати волевиявлення громадян до Львівської районної ради.

Чи оскаржуватиме це рішення суду Богдан Рабешко в апеляційній інстанції, він не відповів ОПОРІ.

Львівська райрада: пройшли п'ять партій.

Раніше суд відхилив позов про перевибори до Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу