«Путін усвідомлює неоднозначні наслідки інтервенції Росії в Україну», – держдумець

17:38 14 травня 2014 р.


Фото: AFP

Про це заявив у середу депутат нижньої палати парламенту РФ Ілля Пономарьов.

Депутат нижньої палати парламенту – Держдуми – Ілля Пономарьов висловив сьогодні, 14 травня, в коментарі інформаційній агенції «Укрінформ» думку, що Росія зараз не розглядає можливість введення своїх збройних сил на територію України, оскільки усвідомлює, що наслідки можуть бути неоднозначними. Дослівно ж він сказав: «Я вважаю, що пряма воєнна інтервенція на територію України зараз – це не найбільш імовірний сценарій розвитку подій. Звісно, виключати його не можна, але мені не здається, що на цю тему є якесь прийняте рішення, яке виконуватиметься. Адже важливі ж наслідки. Мені здається, російське керівництво усвідомлює, що наслідки в цьому випадку абсолютно неоднозначні».

Водночас, на думку Пономарьова, ситуацію в Україні частково загострює проведення антитерористичної операції на сході країни й це певною мірою збільшує імовірність реакції Росії у воєнному плані. Держдумець вважає: «Факт проведення антитерористичної операції на сході України збільшує імовірність введення військ. Я вважаю, що уряд України робить велику помилку з цією антитерористичною операцією. Тому що те, як вона проводиться, тільки збільшує напруження з місцевим населенням, і я не думаю, що вона може привести до якихось конкретних позитивних результатів».

Водночас російський парламентарій стверджує, що у нього немає свідчень того, що Росія найближчим часом має намір ввести свої війська на територію України, незважаючи на те, що для цього, на його думку, є як юридичні, так і технічні можливості. За його словами, люди, які заявляють про такий варіант розвитку подій, не володіють інформацією, на підставі якої можна говорити про такий сценарій.

Пономарьов наголосив: «Я вважаю, що люди, які про це кажуть, не володіють жодною інформацією, – це чистої води певний піар, бажання про себе нагадати. Це не має нічого спільного з реальним станом справ. Одна справа, якби це була інформація від людини хоча б на рівні заступника голови президентської адміністрації (хоча я думаю, що і на цьому рівні немає точної інформації, але хоча б є загальне відчуття щодо того, куди справа йде). А інша справа, коли це йде від людей, які явно є маргінальною опозицією, які ні з ким не спілкуються і не мають такої можливості».

Відтак«Укрінформ» нагадує заяву екс-депутат Держдуми РФ, керівника партії «Західний вибір» Константіна Борового, що Росія за підтримки Білорусі розпочне «миротворчу операцію в східній частині України» ще до виборів Президента України 25 травня. Дослівно ж він сказав: «Якщо президент Росії поки що не відреагував на прохання «Донецької народної республіки» внести її до складу Російської Федерації, це не означає, що він відмовляється від Донбасу. Навпаки, я не маю жодного сумніву, що до виборів 25 травня Російська Федерація вдасться до воєнних дій і називатиме їх «миротворчою операцією на сході української держави». До речі, в «операції» братиме участь і Білорусь. Олександр Лукашенко зовсім недавно досить відверто на це натякнув».

Як повідомляв «Щоденний Львів», глава МЗС Росії заперечив сьогодні намір її керівництва нацькувати війська на Україну.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу