Путін - щезне, і Росія перестане бути імперією, - Саакашвілі

15:53 26 вересня 2013 р.

  • 0

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі під час виступу на Генасамблеї ООН розкритикував дії Росії щодо сусідів, зокрема, України.

"Ви думаєте, що поразка на виборах сил Помаранчевої революції в Україні пом’якшила політику Кремля щодо цієї країни? Навпаки. Уряд Віктора Януковича перебуває під постійними атаками, проти України провели комерційну війну напередодні європейського саміту у Вільнюсі, і російські чиновники тепер відкрито говорять про розділення цієї нації», – сказав грузинський президент.

За словами Саакашвілі, Росія не зацікавлена у стабільності в сусідніх державах й сприяє напруженості на їхніх територіях. «Вона відкидає ідею сильної влади у Грузії, України та Молдови, навіть якщо ті намагаються дружньо ставитися до її інтересів», – сказав президент Грузії.

Під час свого виступу Саакашвілі зокрема зазначив, що пишається підсумками свого президентства. Він також висловив сумніви щодо того, що грузинсько-російські відносини налагодяться після приходу нової влади.

Окрім того, грузинський президент заявив, що Володимир Путін «через кілька років зникне з російської політики». «Ніхто не знає, буде цей процес мирним чи насильницьким, чи буде його послідовник націоналістом чи лібералом (а може і тим, і іншим), але важливо те, що Росія після цього вже не буде імперією – вона буде нормальною державою», – додав Саакашвілі.

Російська делегація залишила залу засідань Генеральної асамблеї ООН під час виступу президента Грузії. За словами представника російського МЗС, це було зроблено на знак незгоди з деякими тезами виступу грузинського лідера.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін пізніше заявив, що грузинський президент повинен «перевірити своє психічне здоровʼя», і назвав виступ Саакашвілі «не просто русофобським, але й неправославним». 

radiosvoboda.org

Коментарі(0)

До теми

10:26 6 червня 2020 р.

22-26 червня профспілки готують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори, - голова у Львові

З 22 до 26 червня Федерація профспілок України планує всеукраїнську попереджувальну акцію протесту в Києві та регіонах, якщо законопроект №2681, який суттєво обмежує права профспілок, Верховна Рада розгляне в першому читанні. Профспілчани планують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори.

Рубрика: Політика

13:18 5 червня 2020 р.

Львівські та одеські журналісти проти створення нової громадської спілки журналістів

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Одеса: «Яким є ставлення професійних журналістів до утворення органу спільного регулювання-громадської спілки та його функцій згідно із законопроєктами «Про медіа»? Чому журналісти-члени НСЖУ або НМПУ мали би захотіли вступити у таку нову спілку?».

Рубрика: Політика

Останні новини

Спортивні бази Львівщини готові відкритися у другій половині червня

У Львові працюють моніторингові групи: порушників штрафуватимуть на 17-34 тис грн (відео)

Денис Шмигаль провів нараду щодо ситуації із Covid-19 у Львові та Львівській області

Кількість нових хворих на Covid зростає сім днів поспіль, - МОЗ

ВООЗ дала нові рекомендації із захисту від коронавірусу

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу