Путін - щезне, і Росія перестане бути імперією, - Саакашвілі

15:53 26 вересня 2013 р.

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі під час виступу на Генасамблеї ООН розкритикував дії Росії щодо сусідів, зокрема, України.

"Ви думаєте, що поразка на виборах сил Помаранчевої революції в Україні пом’якшила політику Кремля щодо цієї країни? Навпаки. Уряд Віктора Януковича перебуває під постійними атаками, проти України провели комерційну війну напередодні європейського саміту у Вільнюсі, і російські чиновники тепер відкрито говорять про розділення цієї нації», – сказав грузинський президент.

За словами Саакашвілі, Росія не зацікавлена у стабільності в сусідніх державах й сприяє напруженості на їхніх територіях. «Вона відкидає ідею сильної влади у Грузії, України та Молдови, навіть якщо ті намагаються дружньо ставитися до її інтересів», – сказав президент Грузії.

Під час свого виступу Саакашвілі зокрема зазначив, що пишається підсумками свого президентства. Він також висловив сумніви щодо того, що грузинсько-російські відносини налагодяться після приходу нової влади.

Окрім того, грузинський президент заявив, що Володимир Путін «через кілька років зникне з російської політики». «Ніхто не знає, буде цей процес мирним чи насильницьким, чи буде його послідовник націоналістом чи лібералом (а може і тим, і іншим), але важливо те, що Росія після цього вже не буде імперією – вона буде нормальною державою», – додав Саакашвілі.

Російська делегація залишила залу засідань Генеральної асамблеї ООН під час виступу президента Грузії. За словами представника російського МЗС, це було зроблено на знак незгоди з деякими тезами виступу грузинського лідера.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін пізніше заявив, що грузинський президент повинен «перевірити своє психічне здоровʼя», і назвав виступ Саакашвілі «не просто русофобським, але й неправославним». 

radiosvoboda.org

До теми

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу