Путін шантажує своїми «думками» про «точкові удари» по позиціях української армії

09:47 14 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: lawinrussia.ru

Як повідомляє в понеділок московська газета «Комерсантъ», їй заявило про це джерело, близьке до Кремля.

Інтернет-видання «Українська правда» інформує сьогодні, 14 липня, в повідомленні «У Кремлі думають про «точкові удари» по Україні, – джерело»:

«Москва розглядає можливість «завдання точкових ударів у відповідь» по українській території. Про це заявило газеті «Комерсантъ» джерело, близьке до Кремля, після того, як 13 липня у Ростовській області РФ у результаті потрапляння міни у двір приватного будинку загинув місцевий житель, а в сусідньому будинку отримали поранення дві жінки (мати й донька).

За словами співрозмовника газети, російська сторона «точно знає, звідки стріляють».

«Наше терпіння не безмежне», – заявила людина, близька до Кремля. Співрозмовник обмовився, що йдеться не про якусь масштабну акцію, а винятково про цілеспрямовані одиничні удари по позиціях, звідки «ведеться вогонь по російській території».

Аналогічну ідею висловив напередодні віце-спікер Ради федерації РФ Євген Бушмін, який представляє у палаті Ростовську область. Голова МЗС України Павло Клімкін на запитання видання, чи не боїться Київ дій у відповідь із боку Росії, наприкінці минулого тижня заявив, що в цьому випадку «Росія відповість сепаратистам», бо «було кілька випадків обстрілу (російських) прикордонних пунктів (із української території), але доведено, що обстріл вівся з боку терористів».

Експерти, опитані «Комерсантом», вважають, що Москва навряд чи піде на реалізацію в Україні повноцінного силового сценарію. Віце-президент ПИР-Центру Дмитро Поліканов вважає, що «керівництво РФ чудово усвідомлює довгострокові наслідки такої інтервенції: навіть у випадку успішного бліцкригу операція вимагатиме потім довгострокових витратних зусиль на підтримку миру на Україні й призведе до серйозних міжнародних втрат».

А директор Московського Центру Карнегі Дмитро Тренін вважає: «Основна стратегія президента Путіна на Україні навряд чи зміниться. Ця стратегія полягає в тому, щоб реалізувати інтереси Росії без безпосереднього втручання в конфлікт на Україні, яке спричинило б остаточний розрив із Заходом, особливо з Європою».

«У цій ситуації я б очікував від Москви рішучих дипломатичних кроків, але не думаю, що за ними буде військова участь, у тому числі, введення на Україну російських миротворців», – додав Тренін.

Гендиректор Російської ради з міжнародних справ Андрій Кортунов вважає: «Трагедія в Ростовській області показала, що обмежити конфлікт на сході України тільки українською територією неможливо. Ті, хто вважав, що нас цей конфлікт ніколи й ніяк не торкнеться, небезпечно помилялися».

За словами експерта, у зв'язку з ескалацією конфлікту на сході України виникає маса загроз російській безпеці: велика кількість неконтрольованої зброї біля кордонів РФ; проблеми біженців і транскордонної злочинності; крім того, по обидва боки нібито є сили, зацікавлені в провокаціях із метою втягти Росію у війну в Україні».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини