Путін повернув частину підрозділів РФ зі сходу України після того, як російські військові збили «Боїнг», – «ІС»

10:52 21 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: AFP

Такі дані спільноти військових фахівців «Інформаційний Спротив» повідомив у понеділок її координатор Дмитро Тимчук.

Координатор спільноти військових фахівців «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук повідомляє сьогодні, 21 липня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»:

«Збитий «Боїнг» і «акція прикриття» від Путіна: немає меж кремлівському цинізму 

У своєму відеозверненні з приводу збитого «Боїнга», поширеному Кремлем уночі 21 липня (http://kremlin.ru/news/46262) президент РФ Путін зробив кілька цікавих застережень і пасажів. 

1) Путін стверджує, що «якби 28 червня бойові дії на сході України не були поновлені, то й цієї трагедії напевно б не відбулося». У зв'язку з цим уточнюємо.

Перемир'я, оголошене Президентом України Петром Порошенком 20 червня, закінчувалося 27 червня, проте було продовжено до 30 червня. У період з 27 по 30 червня сили АТО не проводили активних дій (як і тиждень до цього), а лише реагували на постійні напади і обстріли з боку терористів, котрі повністю ігнорували оголошене перемир'я. 

Кремль не міг не знати про продовження перемир'я з української сторони – оголошення про продовження перемир'я з боку Києва прозвучало в ході тристоронніх консультацій 27 червня, на яких були присутні не тільки представники «ДНР» і «ЛНР», української влади та ОБСЄ, а й представники посольства Росії в Україні. Разом з тим, саме 28 червня ми, група «ІС», отримали перші повідомлення про те, що в складі екіпажів і бойових розрахунків, які закидаються з території РФ, помічені вже не тільки російські найманці, а й військовослужбовці ЗС РФ (це приховане військове вторгнення в Україну набуло масштабу з 15 липня, але після трагедії з малайзійським «Боїнгом» частину своїх підрозділів Путін повернув назад в Росію). 

Таким чином Путін побічно підтверджує той факт, що Росія почала черговий етап військового вторгнення в Україну 28 червня, коли сили АТО дотримувалися перемир'я.  З цієї дати в бойові зіткнення з українськими силовиками знову активно беруть участь російські військовослужбовці. Збитий малайзійський «Боїнг» – саме на совісті російських фахівців, які обслуговували закинутий із території Росії ЗРК «Бук М1», з котрого й був проведений пуск ракети, що вразила авіалайнер. 

2) Путін стверджує: «Необхідно зробити все, щоб забезпечити безпеку роботи міжнародних експертів на місці трагедії». 

Звернення зроблено 21 липня – через понад трьох діб після катастрофи «Боїнг-777». За цей час проросійські терористи та екстрено прибулі з РФ російські фахівці, як відомо, встигли викрасти найцінніші речові докази, на підставі вивчення котрих можна зробити висновки про істинні причини трагедії. 

За нашими даними, цей процес координувати і контролювати безпосередньо Москвою.  Також цей процес супроводжувався активним втручанням терористів в роботу міжнародних експертів, перешкоджанням їх роботі.

При цьому бойовики, погрожуючи і перешкоджаючи експертам, застосували вогнепальну зброю, про що повідомила Місія ОБСЄ.  Таким чином, нинішнє «відстрочене» звернення Путіна – не більше, аніж акція прикриття спроб приховати справжні причини трагедії з боку Росії і керованих нею терористів. 

3) Говорячи про роботу експертів на місці падіння авіалайнера, Путін стверджує: «Сьогодні там вже працюють представники Донбасу, Донецька, представники МНС України, експерти Малайзії». 

Під «представниками Донбасу, Донецька» Путін, цілком очевидно, має на увазі підконтрольних йому проросійських бойовиків, які роблять все можливе, щоб не дати провести об'єктивне розслідування. Таким чином, легітимізуючи їх як котрусь повноправну сторону в розслідуванні. Тоді як ані Росія, ані керовані нею терористи як винуватці трагедії не мають ніякого права брати участь у проведеному розслідуванні. 

4) Особливо лицемірною й цинічною виглядає фраза Путіна про те, що «Росія зробить все, що від нас залежить, аби конфлікт на сході України перейшов зі сьогоднішньої військової фази у фазу обговорення за столом переговорів мирними і виключно дипломатичними засобами».  Українською стороною зібрано доситьсвідчень, щоб стверджувати: саме Росія є головним ініціатором, організатором і учасником терористичного свавілля на території Донбасу.

До того ж, постійно проводять прямі акції агресії проти України у вигляді обстрілу позицій сил АТО, які перебувають на українській території, з території Росії.  У цьому контексті будь-які згадки Кремля про якесь «мирному» діалозі виглядають відвертим знущанням над здоровим глуздом. 

Група «ІС».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини