Призначення прем’єром Гончарука означає, що ключі управління будуть на Банковій, – політолог

18:27 27 серпня 2019 р.

  • 0
  • 1095


Відео: Львівський пресклуб

Про це сьогодні, 27 серпня, під час брифінгу на тему «Як громадянське суспільство може вплинути на порядок денний нового парламенту», який відбувся у Львівському пресклубі, заявив доктор історичних наук, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань.

- Це призначення покаже вплив різних груп та олігархів на уряд, - переконаний він.

Олексій Гарань також дав оцінку Руслану Рябошапці, кандидатуру якого Президент пропонує на пост Генерального прокурора. 

- До особи Руслана Рябошапки в мене зауважень нема. Але як він виправдовував призначення Андрія Богдана, коли йому казали, що це суперечить закону! Він казав: «Закон оскаржується в Конституційному Суді».  Це – позиція юриста? – нагадав доктор історичних наук. 

Водночас він схвалює рішення – залишити на посаді міністра фінансів Оксану Макарову.

- А якщо там залишиться Арсен Аваков, то це буде суперечити всій риториці Зеленського, - каже професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія». 

Він також нагадав, що в передвиборчій програмі партії «Слуга народу» обіцяно перший закон – про народовладдя. 

- Там написано, що вони ухвалять механізми накладення вето на закони, які приймає парламент. Але коли я запитав представників партії, що це за такий механізм вето і попросив навести приклади зі світової практики, то ніхто не зміг пояснити. Хоча запевнили мене, що що-небудь вигадають, -  розповідає Олексій Гарань.

Науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва каже, що вони провели невелике опитування серед новообраних нардепів.  Одним з питань було: «Чи ви будете підтримувати прямі переговори з лідерами «лнр-дрн». 

- Всі сказали – «ні». В Україні думка з цього приводу є розколотою: 41 на 41 відсоток. При цьому електорат «Голосу» та «Європейської солідарності» - проти переговорів. А ось частина електорату «Батьківщини» та «Слуги народу» готові підтримати переговори, - каже він.

А також запитали у виборців, чи ініціювали би вони проведення референдуму щодо запровадження єдиного для всіх податку – 5 відсотків, а для олігархів – 40 відсотків.

- 71 відсоток опитаних відповіли – «так». Хоча в Конституції написано, що референдумів з податків бути не може, -  коментує відповіді Олексій Гарань.

Також 70 відсотків опитаного населення готове запровадити смертну кару для педофілів. Хоча Конституційний Суд визнав смертну кару неконституційною.

- Але виборці цього не знають. Виборці купуються на передвиборчі обіцянки про проведення референдумів, на обіцянки, що народ буде вирішувати важливі державні питання на референдумах в обхід парламенту і, що це буде пряме спілкування нової влади з народом, - каже доктор історичних наук. 

Водночас, на його думку, до місцевих виборів правляча партія зачекає з непопулярними рішеннями. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

11:20 17 вересня 2019 р.

Голова Львівської ОДА представив свого першого заступника

Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.представив у вівторок, 17 вересня, свого новопризначеного першого заступника голови Львівської ОДА – 28-річного Юрія Холода.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 954

10:08 17 вересня 2019 р.

Свободу слова для локальних ЗМІ треба заробити

Учасники відеомісту Львів-Одеса на тему «Роздержавлені ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?» у Львівському пресклубі дискутували з приводу шляхів розвитку місцевої преси.

Рубрика: Політика

  • 1
  • 348

Останні новини

На Львівщині тренують спецпризначенців Молдови

На сесії Львівської міськради розглянуть 251 питання

У Львові доопрацювали проект детального плану території

У Львові оштрафували водія, який їздив тротуарами й велодоріжками

У Львові будують другу чергу перинатального центру

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?

Рубрика: Культура

Українські політв'язні в Криму

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу