Прихильники Садового і Тягнибока не шкодують за розпадом СРСР у 1991 році

12:15 5 жовтня 2016 р.

Сумують разом із соціологами групи «Рейтинг» за екс-Радянським Союзом переважно люди старшого віку, російськомовні, неосвічені і безробітні, переконують нас з цієї агенції.

Згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2016 року, половина опитаних не шкодує за розпадом екс-СРСР, третина - жалкує, а 15% - не визначилися. На Півдні, Сході та Центрі країни шкодують про розпад СРСР близько 40% респондентів, а на Заході – вдвічі менше (18%).

Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які готові сьогодні підтримати на президентських виборах Ю.Бойка (68%), В.Рабіновича (52%), Н.Савченко (44%), Ю.Тимошенко і О.Ляшка (по 33%), А.Гриценка і П.Порошенка (по 25%). А найменше шкодують за СРСР прихильники А.Садового (9%) та О.Тягнибока (8%).

Чим старші респонденти і чим нижчий рівень освіти і доходів, тим більше вони шкодують за СРСР. Ностальгують за СРСР більше жінки. Серед непрацюючих респондентів жалкують про розпад СРСР 42%, тоді як серед працюючих – лише  28%.

Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які вважають, що російська мова повинна стати державною (58%) або офіційною в окремих регіонах (44%).
Аналогічно серед прихильників вступу України до Митного союзу більшість (71%) ностальгують за СРСР, тоді як більшість (понад 70%) респондентів, які підтримують вступ України до ЄС та НАТО не шкодують про розпад Радянського Союзу.

Соціологічна група “Рейтинг”  не повідомляє публічно про замовника цього опитування, що мало би бути зазначено згідно із законом. Так що ми не здивуємося, якщо невдовзі “Рейтинг” проведе опитування громадян України, наприклад, на тему: “Чи шкодуєте ви за розпадом Київської Руси-України”. І більшість прихильників якогось політика заявить, що дуже шкоджує або ні.

Дивно, що в час неоголошеної війни Росії проти України, коли агресор на повну потужність використовує в антиукраїнській пропаганді ностальгійні образи екс-СРСР і його брата-покруча "рускаго міра", соціологи починають гратися в наукові опитування для невідомих замовників. Наприклад, так "випадково" з'являється у теоретичних списках кандидат у президенти Рабінович. Це прізвище соціологи вписали чи опитувані самі пригадували у такому контексті? У політичній атмосфері України пахне достроковими виборами і той, хто ближчий до політичної кухні, вже починає варити вибрцям страви на замовлення?

dailylviv.com

До теми

20:00 27 листопада 2020 р.

Мер Львова Садовий утаємничив, на який компроміс готовий піти з Козловським і Кривецьким

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що під час місцевих виборів проти його кандидатури виступали нардепи Петро Порошенко і Віктор Медведчук.

Рубрика: Політика

14:42 27 листопада 2020 р.

Замість Лопачака Садовий хоче секретаря ЛМР від Європейської солідарності

Новообраному міському голові Львова Андрію Садовому не сподобалася ймовірна кандидатура секретаря міськради від ВО "Свобода". Опозиційна до мера депутатська більшість називала претендентом на цю посаду Маркіяна Лопачака.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу