Провокаторам не вдалося зімітувати в Биківні «відповідь за Гуту-Пеняцьку»

10:30 26 січня 2017 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки Володимира В'ятровича в інтернет-мережі «Facebook»

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зауважив, що вандали, які плюндрували пам'ятники у Биківні, залишили сліди, схожі на ті, що й в Гуті-Пеняцькій.

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив у соціальній мережі: «Під Києвом, у Биківні сплюндровано український та польський меморіали жертвам НКВД. Вандали, які, швидше за все, зробили це у ночі, залишили сліди схожі на ті, що в Гуті-Пеняцькій».

На фото, опублікованому Володимиром В'ятровичем, чітко видно, що літери «и» в слові «Галичина» написали на пам’ятнику закатованим полякам у Биківні явно не українці. Відтак, голова Інституту національної пам'яті констатував: «Плюндрування пам'ятників у Биківні – провокація, яку намагалися представити як польську відповідь за Гуту-Пеняцьку. Але вандалізм вчинений над польською частиною меморіалу виявив, що справжнім його виконавцем є третя сторона, зацікавлена в загостренні стосунків між українцями і поляками. Цей випадок має спонукати українців та поляків об'єднати зусилля не лише для захисту своїх пам'яток, але й щоб не допустити сіяння незгоди між нашими народами».

Володимир В'ятрович написав це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів