Проти референдуму про анексію Криму Росією протестували понад 40 тисяч його жителів (відео)

22:15 14 березня 2014 р.

Фото до новини


Фото: 24tv.ua

Вочевидь, тому організатори цього фарсу надрукували на 20% більше бюлетнів, аніж потрібно.


Відео: RadioSvobodaOrg

Як повідомили в п'ятницю в Меджлісі кримськотатарського народу, понад 40 тисяч кримчан узяли сьогодні участь у масових акціях протесту проти «всекримського референдуму» про приєднання півострова до Росії. Акції пройшли в усіх регіонах Криму, але найбільш масовими були в Сімферополі, Бахчисараї, Білогірську, Джанкойському і Кіровському районах. 

Тисячі людей вийшли вздовж головних автошляхів півострова й утворили живі ланцюжки на знак протесту проти відриву Криму від України. Вони тримали в руках українські і кримськотатарські прапори, плакати з написами: «Ні війні», «Ні референдуму», «Крим – це Україна», «Військові, повертайтеся до своїх гарнізонів» тощо. 

Учасники акцій скандували; «Крим – Україна!» , «Слава Україні! Героям слава», «Україна – понад усе!», «Мир! Крим! Україна!», «Крим! Батьківщина! Меджліс!», «Крим – Україна, єдина країна!», – а також «Ми сильні духом, ми сильні серцем, ми та Україна – єдина країна!». 

Про це повідомляє сьогодні, 14 березня, «Радіо Свобода», яка інформує також у п’ятницю:

«У Криму йде активна підготовка до «референдуму», на якому хочуть визначити майбутнє півострова. Тимчасово обмежили в’їзд на територію Криму. Тож «референдум» буде проходити без міжнародних спостерігачів, проукраїнської агітації і без рівного доступу журналістів. «Референдум» призначений на неділю, 16 березня.

На нього з кримського бюджету, як повідомляють, витратили 11 мільйонів гривень. Конституційний суд України визнав проголошений «референдум» незаконним. На його нелегітимності наголошено і в резолюції Європарламенту.  

Виборчі дільниці почали свою роботу 13 березня. До людей приходять запрошення на «референдум».

Виборча комісія Криму підготувала 2,2 мільйона бюлетенів – російською, українською та кримськотатарською мовами. І це при тому що в АРК разом із Севастополем проживає 1,8 мільйона виборців, тож це на 20% більше, аніж потрібно. 

Правила опитування мешканців півострова озвучив перший віце-прем’єр самопроголошеного кримського уряду Рустам Теміргалієв: «16 березня будь-який кримчанин, який має право голосу та відповідні документи, може прийти на виборчу дільницю і зробити свій вибір».

Меджліс закликає бойкотувати референдум

У соціальних мережах поширюється інформація про те, що до Криму для голосування на незаконному «референдумі» масово звозять росіян. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав народний депутат від «Батьківщини» Олександр Бригинець. 

Житель Сімферополя Акім Бекіров вирішив не йти на «референдум», оголошений владою автономії, бо він вважає: «Зараз «референдум» нічого не дасть Він тільки зробить гірше. Я не піду на цей «референдум», тому що, по-перше, я не хочу жити в Росії, я хочу жити в Україні. По-друге, наша кримська влада не легітимна, вважаю її самообраною. По-третє, питання в «референдумі» сформульовані неправильно, вони не дають права вибору людям. По-четверте, я прислухався до Меджлісу – бойкотуватиму «референдум». 

Меджліс кримськотатарського народу не визнає «референдум» і закликає бойкотувати його.

82 відсотки кримчан за вступ до Росії – Теміргалієв

Політолог Дмитро Омельчук каже, що кримчани відчули на собі повну безпорадність нинішньої української влади. Ні одна політична партія України, відділення якої діє в Криму, навіть не висловила свого ставлення до «референдуму».

Омельчук наголошує: «Тобто, по суті справи, ми сьогодні є в ситуації, яка ще більше здійснить розкол суспільства в Криму. Партія регіонів так довго створювала тут страшилку у вигляді бандерівців, які повинні сюди прийти, що вони проґавили іншу загрозу, яка тепер тисне на них самих».

Перший віце-прем’єр кримського уряду Рустам Теміргалієв заявив, що близько 82 відсотків кримчан підтримують вступ Криму до складу Російської Федерації. За результатами опитування, проведеного Кримським республіканським інститутом політичних і соціологічних досліджень, понад 77 відсотків жителів Криму на референдумі проголосують за входження автономії до складу Росії. 

Тим часом, 14 березня, Конституційний суд України визнав неконституційною постанову Верховної Ради Криму «Про проведення загальнокримського референдуму» від 6 березня. А днем раніше Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій зазначено, що кримський «референдум» є не легітимним».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів