Пропозиції Януковича підозрілі й несерйозні, – політолог

21:08 25 січня 2014 р.


Фото: vz.ua

Професор політології Києво-Могилянської академії заявив: «Це буде чергова гра в «наперстки» Президента з опозицією та його противниками».

Професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань розповів у коментарі «Українським Національнии Новинам»:

«Пропозиції Президента Віктора Януковича про посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань Віталію Кличку та пост прем'єра для Арсенія Яценюка виглядають справляють оманливе враження і не виглядають серйозно. Будь-кого з міністрів Президент має право звільнити в будь-який момент, тому умова про те, щоб активісти Євромайдану спершу звільнили всі захоплені будівлі та центр столиці є необґрунтованою. Більше того, якщо Глава Держави таки проведе реформу і Україна стане парламентсько-президентською республікою, він зможе дуже швидко її скасувати за допомогою Конституційного суду». 

«Заявлено, що умовою є повний відхід людей з вулиці М.Грушевського, повне звільнення всіх захоплених приміщень, в тому числі на Майдані Незалежності. Я думаю, що це буде чергова гра в «наперстки», – констатував О.Гарань. За словами професора політології, в пропозиції Президента до опозиції є дужа багато прихованих ходів, які В.Янукович зможе використати собі на користь.

«В чому тут суть полягає? Давайте зрозуміємо, що навіть запропонував посаду прем'єра, навіть запропонували посаду віце-прем'єра, але насправді по нинішній Конституції Президент може знімати міністрів в будь-який момент. Тобто він сьогодні призначив, а завтра чи післязавтра він може їх так само зняти. Далі Президент може зробити те, що він може зробити зараз – зняти міністра В.Захарченка, він може зняти генпрокурора В.Пшонку. А коли Президент каже, що варто відвести людей, то де гарантія, що це не будуть «наперстки». Зараз це виглядає саме так», – зауважив О.Гарань.

Політичний експерт також відзначив, що Президент міг би спершу звільнити з посади міністра МВС Віталія Захарченка, щоб підтвердити твердість своїх намірів. «Почекаємо того, що скаже опозиція, але з того, що я бачу в заяві А.Портнова – це не серйозно. Є кроки, які Президент може зробити миттєво і сам, до прикладу, він сам знімає міністра внутрішніх справ. А коли пропонується, що ви маєте щось зробити перші, а тільки тоді ми зробимо те, що пообіцяли, то це не зовсім серйозно», – пояснив О.Гарань.

Професор політології також звернув увагу на те, що обіцяну конституційну реформу В.Янукович зможе відмінити за допомогою Конституційного суду у раді необхідності.

«Можна ще сказати, що Конституцію можна відновити миттєво тому, що одного разу було рішення Конституційного суду. КС виносив своє рішення щодо конституційної реформи і відновити конституційну реформу можна одним кроком: Президент звертається до Конституційного суду і КС її знову скасовує. Все. Тим більше, вимагається позбутися Майдану, а це не серйозно», – підсумував О.Гарань».

Як інформував «Щоденний Львів», Янукович пропонує Яценюку очолити уряд, натомість Кличку – посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань, окрім того, Янукович погодився на амністію всіх учасників протестів за весь період політичної кризи, але – «за умови повного звільнення всіх захоплених приміщень в усіх куточках нашої країни, у тому числі на Майдані Незалежності», окрім того, Янукович погодився на парламентсько-президентську республіку – пропонує опозиції зміну відповідних положень Конституції або в парламенті або на Всеукраїнському референдум.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу