Прокурор Львівщини закликав усіх її мешканців «діяти виключно у правовому полі»

18:00 5 лютого 2014 р.


Фото: YouTube

Для повернення держави до нього Олег Василенко пообіцяв докласти всіх зусиль.

Прес-служба обласної опублікувала сьогодні, 5 лютого, звернення її керівника Олега Василенка», в якому мовиться:

«Шановні львів’яни та мешканці області! 

Прийнятя Верховною радою України Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» є політичним компромісом, покликаним повернути нашу державу у правове русло. Відповідно до цього закону звільняються від кримінальної відповідальності особи, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) за злочини, що були вчиненні в період з 27 грудня 2013 року по день набрання чинності цим Законом.

У ньому також чітко визначений перелік статей Кримінального кодексу України, якими передбачена відповідальність за блокування будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, перекриття транспортних комунікацій, масове порушення громадського порядку, хулігантство та ін, за умови, що вони пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року. Крім того, у відповідності до норм вказаного Закону відповідні кримінальні провадження будуть закиті. 

Хочу роз’яснити, що цей Закон вводиться в дію лише з наступного дня, після того, як на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України буде розміщено повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності наступних дій:  Звільнення всіх зайнятих, під час акцій протесту, будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють.

Розблокування учасниками масових акцій протесту транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві та розблокування вулиць, площ, провулків, бульварів в інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні, підкреслюю, мирні акції протесту. Звертаю вашу увагу, що таке повідомлення Генеральним прокурором України буде розміщено лише після виконання учасниками масових акцій протесту згаданих умов у повному обсязі, і не пізніше 17 лютого поточного року.

Якщо ж така публікація не буде здійснена до закінчення строку він втратить чинність наступного дня.  Тому ще раз наголошую, що виконання умов даного Закону триватиме з 3 по 17 лютого включно.

Останнім днем публікації на веб-сайті Генеральної прокуратури України є 17 лютого 2014 року. У разі виконання усіх умов Закон вводиться у дію – 18 лютого, але в це й же день він втратить чинність, якщо ці умови виконані не будуть.

Відтак, як прокурор області закликаю усіх мешканців Львівщини діяти виключно у правовому полі. Хочу щоб ви зрозуміли, що відповідальність за виконання цього Закону не може бути односторонньою.

Реалізація його положень у рівній мірі залежить як від організаторів і учасників масових акцій протесту, так і від правоохоронних і судових органів. Запевняю, що прокуратура докладе всіх зусиль, у рамках чинного законодавства, щоб прискорити процес повернення держави у правове поле».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу