Проблема: у складі виборчих комісій немає представників усіх політсил, – нардеп

21:40 7 жовтня 2020 р.

Через прогалини у Виборчому кодексі можуть виникнути серйозні проблеми на деяких дільницях під час місцевих виборів. Велика кількість людей елементарно не розуміє, як голосувати за новим взірцем бюлетня.

 А деякі політичні сили не поспішають вводити до складу виборчих комісій своїх представників. Ці та інші моменти можуть призвести до неочікуваних і не завжди об’єктивних результатів, пише DailyLviv.

Про це попередив Михайло Цимбалюк, голова ВО «Батьківщина» на Львівщині, народний депутат України:
 
- Під час формування виборчих дільничних комісій ми нерідко зустрічаємось з тим, що не всі політичні сили представили своїх членів. Відтак, можемо мати серйозну проблему, коли рішення комісії на тій чи іншій дільниці не зможе вважатися повністю правомірним, –  сказав він.

Під час пресконференції «Місцеві вибори в умовах коронавірусної пандемії» у Львівському пресклубі Михайло Цимбалюк наголосив, що окремі положення нового бюлетеня потребують докладного роз’яснення:

- Але сьогодні влада не робить елементарного: не проводить роз'яснювальної роботи серед громадян. Багато людей не знають, як голосувати за новим взірцем бюлетеня. Роз’яснення проводять лише окремі політичні сили. Тому ми передбачаємо, що великий відсоток бюлетенів буде недійсним, а результати виборів можуть не відображати думку громад через елементарні технічні помилки.   

Найбільшою прогалиною Виборчого кодексу Михайло Цимбалюк вважає відсутність визначеності функцій районних рад:

- Є нові територіальні громади. Ми знаємо, що районі ради в більшості передали майно. Як будуть фінансуватися органи культури, медицини, які раніше  фінансувались саме за старим поділом – районом? Мало того, не проголошено новостворених районних рад. І сьогодні навіть той, хто йде у депутати, не знає, які будуть повноваження у районних рад. Ми вимагаємо від монобільшості в парламенті внести ясність у ці питання на наступному позачерговому пленарному засіданні, –  пояснив він.

Михайло Цимбалюк також закликав жителів Львівщини максимально дотримуватись всіх заходів безпеки під час виборів. В умовах стрімкого поширення коронавірусної інфекції зараз важливо зберегти життя кожного українця, наголосив він.  Очевидно, що на виборчих дільницях у день голосування можуть формуватися великі черги, що вже несе у собі небезпеку захворювання.

- Усі дільниці мають бути забезпечені засобами безпеки, а людям слід дотримуватись соціальної дистанції.  Мусимо взяти зі собою маски, рукавиці, ручки і проголосувати. Щоб обрати гідну владу, яка господарюватиме за новим територіальним поділом, –  сказав він.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

19:08 22 жовтня 2020 р.

Творчі спілки Львівщини закликали голосувати за Силу і честь на виборах 25 жовтня

Ліга творчої інтелігенції та творчих спілок Львівщини підтримала партію "Сила і честь" на виборах до рад Львівщині та закликала голосувати за Юрія Візняка та Любомира Сопільника.

Рубрика: Політика

14:40 22 жовтня 2020 р.

Тарас Кльофа обійшов усіх у Фейсбуці, а Ігор Васюник найбільше витратився на рекламу в соцмережах

13 зі 17 кандидатів, які претендують на посаду очільника Львівської міської територіальної громади, використовують тренд політичного піару – рекламу у соціальних мережах.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу