Президенти України зауважили Путіну – цинічно воювати у день вшанування жертв Другої світової

13:49 22 червня 2014 р.


Фото: УНІАН

Про це йдеться в листі Леонідів Кравчука й Кучма та Віктора Ющенка в листі президенту Росії.

Агенція «Укрінформ» передає сьогодні, 22 червня, в повідомленні «Кравчук пояснив Путіну, що навіть диктатори не воюють у день вшанування жертв»:

«Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко підписали відкритий лист президенту РФ Владіміру Путіну, в якому закликали підтримати мирний план Президента Петра Порошенка. Про це вони заявили після покладання квітів у парку Слави, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Ми підписали відкритого листа до президента Росії В.Путіна. Про те, що потрібно зупинити агресію, і Україна готова до мирних переговорів. Є мирний план президента Петра Порошенка, втілення якого може призвести до миру на сході України», – наголосив Кравчук.

За його словами, досить важливо, що цей лист підписали саме 22 червня, оскільки «у цей день навіть у таких диктаторів, які на сьогоднішній день існують у світі, серце має відкритися».  Кравчук зауважив, що історія деяких людей нічого не навчила, тому просить Путіна не втручатися у справи України і зупинитися».

Натомість агенція УНІАН інформує в неділю в повідомленні «Кравчук, Кучма і Ющенко закликають Путіна підкріпити конкретними діями схвалення мирного плану»:

«Троє екс-президентів України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко просять президента РФ В.Путіна підкріпити конкретними діями схвалення мирного плану українського президента Петра Порошенка з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це йдеться у відкритому листі колишніх українських президентів до Путіна, текст якого передано агентству УНІАН.

Кравчук, Кучма і Ющенко висловлюють підтримку ініційованому нинішнім президентом Порошенком припиненню вогню і мирному плану по врегулюванню ситуації на Донбасі. «Вашу схвальну щодо цього плану заяву ми сприйняли як позитивний знак. Сподіваємося, що ваші правильні слова будуть підкріплені конкретними кроками з деескалації ситуації, а найманці з Росії скористаються коридором, який глава Української держави готовий створити для їх повернення на батьківщину», – пишуть українські президенти, звертаючись до Путіна. 

Вони закликають президента РФ не втратити шанс перейти на світлий бік історії. Для цього вони пропонують йому припинити агресію і злочинну політику щодо багатостраждального українського народу, який не хоче війни з російським народом. Також у листі Кравчук, Кучма і Ющенко відзначають, що за їх президентства вони завжди сходилися зі своїми російськими колегами в тому, що Україна повинна бути вільною і незалежною, а її відносини з Росією рівноправними і такими, що сприяють дружбі братніх народів.

«Так було, проте ваша політична лінія останнім часом ставить під загрозу не тільки ці базові пріоритети, а й весь світовий порядок, всі засади, на яких тримається глобальна безпека», – пишуть українські президенти.

«На очах всієї планети Росія перетворюється на країну, від якої потрібно захищатися і якій не можна вірити. Кілька місяців тому ви анексували невід'ємну частину Української держави – Крим, при цьому зневаживши як українсько-російські, так і багатосторонні міжнародні переговори», – констатували Кравчук, Кучма і Ющенко. 

«Можна говорити про удар у спину, завданий Україні якраз тоді, коли вона проходила через трагічні випробування громадянського конфлікту. Не випадково зроблене вами в ті дні одержало в народі назву «Грабунок під час пожежі», – додають президенти. Разом з тим вони відзначають, що і на цьому Путін не зупинився і пішов далі, підтримуючи криваві дії сепаратистів і терористів на сході України.

«Рахунок жертв цієї бійні наближається до тисячі. Зрозуміло, це не йде ні в яке порівняння із сотнями тисяч жертв чеченської війни, яку ви вели проти тих самих сепаратистів, попри втрати в ім'я цілісності російської держави. Однак тоді це було внутрішньою справою вашої країни. Тепер ви вирішили «з точністю навпаки» перенести ці методи і підходи на нашу землю», – говорять екс-президенти у зверненні до Путіна. 

Вони вважають, що зараз Путін веде до того, щоб створити катастрофу 21 століття - розрив багатовікових уз дружби українського і російського народів і перетворення історичних братів на кровних ворогів. «Дайте спокій нашій країні! Займіться своєю. Тим паче, що її економічні проблеми і зростаюча міжнародна ізоляція як ніколи вимагають вашої участі», – наголошують українські президенти».

dailylviv.com

До теми

13:16 31 липня 2021 р.

Колишня львів'янка стала першою жінкою-командувачкою у Збройних Силах України на генеральській посаді

Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони Тетяни Остащенко на посаду Командувача Медичних сил Збройних Сил України.

Рубрика: Політика

17:25 30 липня 2021 р.

Кабмін визначив нові зарплати в органах місцевого самоврядування: кому - скільки

Посадові оклади працівників апарату міських рад міст, яким надано статус міст-курортів, встановлюються із застосуванням коефіцієнта 2. На Львівщині на такий статус претендують Моршин і Трускавець.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу