Президент запропонував перепорядкувати йому Нацгвардію

18:00 30 серпня 2019 р.

  • 0
  • 690


Фото: pravda.com.ua

Президент України Володимир Зеленський запропонував вивести Національну гвардію з підпорядкування міністерства внутрішніх справ і передати президенту.

У запропонованому Президентом Володимиром Зеленським законопроекті №1007 йдеться про виведення Нацгвардії з управління МВС і передачу Главі держави. Зокрема, зі закону про Нацгвардію пропонують виключити всі згадки про міністра внутрішніх справ у частині, де йдеться про управління, а керівництво відомством безпосередньо передати командувачу Нацгвардії.

У президентському законопроекті зазначено: «Діяльність Національної гвардії спрямовується президентом через командувача Національної гвардії, який здійснює безпосереднє керівництво Національною гвардією».

У пояснювальній записці до законопроекту необхідність такого рішення пояснюється тим, що в умовах особливого періоду керівництво військовими формуваннями, зокрема, Нацгвардією, не належить до сфери внутрішніх справ, а знаходиться в підпорядкуванні президента. Крім того, в обгрунтуванні посилаються на рішення Конституційного суду від лютого 2009 року, яке «дало підстави вважати, що Верховна Рада, Президент, Кабмін мають окремі конституційні повноваження у сферах нацбезпеки і оборони, але лише президент наділений конституційними повноваженнями здійснювати керівництво у цих сферах».

«Тому, в зв’язку з правовими колізіями постала необхідність внести відповідні зміни до законів «Про національну безпеку України» та «Про Національну гвардію України», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Про це повідомили в п’ятницю, 30 серпня, в інтернет-виданні «Українська правда».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

11:20 17 вересня 2019 р.

Голова Львівської ОДА представив свого першого заступника

Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.представив у вівторок, 17 вересня, свого новопризначеного першого заступника голови Львівської ОДА – 28-річного Юрія Холода.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 957

10:08 17 вересня 2019 р.

Свободу слова для локальних ЗМІ треба заробити

Учасники відеомісту Львів-Одеса на тему «Роздержавлені ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?» у Львівському пресклубі дискутували з приводу шляхів розвитку місцевої преси.

Рубрика: Політика

  • 1
  • 348