Президент запропонував перепорядкувати йому Нацгвардію

18:00 30 серпня 2019 р.

  • 0


Фото: pravda.com.ua

Президент України Володимир Зеленський запропонував вивести Національну гвардію з підпорядкування міністерства внутрішніх справ і передати президенту.

У запропонованому Президентом Володимиром Зеленським законопроекті №1007 йдеться про виведення Нацгвардії з управління МВС і передачу Главі держави. Зокрема, зі закону про Нацгвардію пропонують виключити всі згадки про міністра внутрішніх справ у частині, де йдеться про управління, а керівництво відомством безпосередньо передати командувачу Нацгвардії.

У президентському законопроекті зазначено: «Діяльність Національної гвардії спрямовується президентом через командувача Національної гвардії, який здійснює безпосереднє керівництво Національною гвардією».

У пояснювальній записці до законопроекту необхідність такого рішення пояснюється тим, що в умовах особливого періоду керівництво військовими формуваннями, зокрема, Нацгвардією, не належить до сфери внутрішніх справ, а знаходиться в підпорядкуванні президента. Крім того, в обгрунтуванні посилаються на рішення Конституційного суду від лютого 2009 року, яке «дало підстави вважати, що Верховна Рада, Президент, Кабмін мають окремі конституційні повноваження у сферах нацбезпеки і оборони, але лише президент наділений конституційними повноваженнями здійснювати керівництво у цих сферах».

«Тому, в зв’язку з правовими колізіями постала необхідність внести відповідні зміни до законів «Про національну безпеку України» та «Про Національну гвардію України», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Про це повідомили в п’ятницю, 30 серпня, в інтернет-виданні «Українська правда».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

22:08 27 лютого 2020 р.

План ОТГ «кувався» в кабінеті першого заступника голови Львівської ОДА, – експерт

Перспективний план формування територій громад Львівської області, який облдержадміністрація 24 лютого скерувала у Кабмін, був розроблений непрозоро та не відповідно до методики, затвердженої законодавством.

Рубрика: Політика

16:48 27 лютого 2020 р.

Активісти вигнали зі засідання у Львівській ОДА ексрегіоналку

Громадські активісти у Львові змусили залишити засідання в ОДА народну депутатку та заступницю голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Наталію Королевську.

Рубрика: Політика

Останні новини

70 учасників війни на сході України зі Львова отримають по сто тисяч гривень

Антисептичні диспенсери встановлені у багатьох львівських школах, – ЛМР

Сім вулиць Львова зневоднені через витік

У Львові розвантажили перший компост із контейнерів

У Залізничному районі Львова знову працюють автоцистерни

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу