Президент запропонував перепорядкувати йому Нацгвардію

18:00 30 серпня 2019 р.


Фото: pravda.com.ua

Президент України Володимир Зеленський запропонував вивести Національну гвардію з підпорядкування міністерства внутрішніх справ і передати президенту.

У запропонованому Президентом Володимиром Зеленським законопроекті №1007 йдеться про виведення Нацгвардії з управління МВС і передачу Главі держави. Зокрема, зі закону про Нацгвардію пропонують виключити всі згадки про міністра внутрішніх справ у частині, де йдеться про управління, а керівництво відомством безпосередньо передати командувачу Нацгвардії.

У президентському законопроекті зазначено: «Діяльність Національної гвардії спрямовується президентом через командувача Національної гвардії, який здійснює безпосереднє керівництво Національною гвардією».

У пояснювальній записці до законопроекту необхідність такого рішення пояснюється тим, що в умовах особливого періоду керівництво військовими формуваннями, зокрема, Нацгвардією, не належить до сфери внутрішніх справ, а знаходиться в підпорядкуванні президента. Крім того, в обгрунтуванні посилаються на рішення Конституційного суду від лютого 2009 року, яке «дало підстави вважати, що Верховна Рада, Президент, Кабмін мають окремі конституційні повноваження у сферах нацбезпеки і оборони, але лише президент наділений конституційними повноваженнями здійснювати керівництво у цих сферах».

«Тому, в зв’язку з правовими колізіями постала необхідність внести відповідні зміни до законів «Про національну безпеку України» та «Про Національну гвардію України», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Про це повідомили в п’ятницю, 30 серпня, в інтернет-виданні «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

11:50 25 листопада 2020 р.

Битва за Львівську ОТГ: депутатська більшість має план працювати у ЛМР без голови

У випадку задоволення судами позовів юристів "Європейської солідарності" проти Львівської міської ТВК міська рада зможе працювати без старого-нового її голови Андрія Садового.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу