Президент вніс законопроект про збільшення чисельності ЗСУ до 250 тисяч осіб

14:05 2 березня 2015 р.

Президент України Петро Порошенко вніс сьогодні до Верховної Ради України проект закону про чисельність Збройних сил України, яким збільшив граничну чисельність Збройних сил України до 250 тис осіб, у тому числі 204 тис військовослужбовців.

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, відповідний законопроект зареєстровано за №2269 в понеділок, 2 березня, і переданий на розгляд керівництва. Крім того, як зазначено в тексті законопроекту, "в особливий період чисельність Збройних сил України збільшується на кількість особового складу, призваного на військову службу на виконання указів президента України про мобілізацію, затверджених законами України".

У пояснювальній записці до президентського законопроекту зазначено, що збільшення кількості ЗСУ необхідне для забезпечення виконання ними своїх функцій щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

"Верховною Радою України була затверджена чисельність ЗСУ у 2012 році у межах 184 тис. осіб. З початком особливого періоду, враховуючи загрози національній безпеці України у воєнній сфері, які носять довгостроковий характер, у ЗСУ формуються два управління оперативних командувань, 11 бригад, 4 полки, 18 батальйонів, 16 окремих рот і 13 взводів різного призначення", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з інформацією, для своєчасного розгортання визначеного угруповання військ ЗСУ необхідно утримувати в чисельності 250 тис. осіб.

"Крім того, чисельність особового складу ЗСУ в особливий період не є сталою та постійно змінюється відповідно до змін воєнно-політичної обстановки залежно від прийнятих рішень та проведених заходів мобілізації. Тому чисельність ЗСУ в особливий період пропонується збільшити на кількість особового складу, призваного на військову службу під час мобілізації", - сказано в пояснювальній записці.

Як повідомлялося, раніше президент заявляв, що у 2015 році чисельність ЗСУ буде доведено до 250 тис. людей. "Уже цього року ми плануємо довести чисельність Збройних сил України до 250 тис.", - заявив глава держави.

Окрім цього, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді збільшити чисельність особового складу Збройних сил до 250 тис. людей. "Уряд України вносить до парламенту закон про збільшення загальної кількості Збройних сил України. Ми пропонуємо встановити чисельність Збройних сил України у кількості 250 тис. людей, це збільшення на 68 тисяч людей", - сказав він, відкриваючи засідання уряду в середу. За словами прем'єра, це збільшення передбачає, що у ЗСУ буде 204 тис. військовослужбовців.

Про це повідомляє Newsru.ua.

dailylviv.com

До теми

21:14 26 травня 2022 р.

Блінкен назвав Китай найбільшим викликом міжнародному порядку

Хоча найсерйознішу пряму загрозу міжнародній стабільності становить російське вторгнення в Україну, дії Пекіна є більшою проблемою в довгостроковій перспективі, - заявив голова диппломатії США Ентоні Блінкен.

Рубрика: Політика

21:11 26 травня 2022 р.

Іскандери, які перемістили в район Лунинця, можуть використовувати для обстрілу заходу України, - Генштаб

У Білорусі перемістили пускові установки оперативно-тактичних крилатих ракет «Іскандер» у район Лунинця. Їх можуть використовувати для обстрілу інфраструктури на заході України», - повідомили на брифінгу.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу