Президент України запевнив, що на Львівщині формується нове обличчя українського війська (відео)

15:52 20 квітня 2015 р.


Фото: gazeta.ua

Як повідомили в понеділок у прес-службі Президента, Петро Порошенко відкриваючи сьогодні, 20 квітня, на Яворівщині українсько-американські навчання «Фіарлес Гардіан – 2015», зокрема, стверджував: «Не буде перебільшенням сказати, що тут сьогодні формується нове обличчя українського війська».

src="https://www.youtube.com/embed/-p7JujKwxEo?list=PL1neMztLSbMPe2BfMSuHebsxrgRkQYoZb" width="854" height="510" frameborder="0" allowfullscreen="">

У прес-службі Президента України повідомили сьогодні, 20 квітня:

«Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті українсько-американських командно-штабних навчань «Фіарлес Гардіан–2015», які розпочалися у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області. Глава держави назвав ці навчання новим етапом у співпраці України та США.

Звертаючись до українських та американських учасників навчань, а також до присутнього Посла США в Україні Джеффрі Пайєтта Глава держави відзначив, що спільні навчання подібного змісту та масштабу проводяться в Україні вперше. «Обставини, за яких вони відбуваються, унікальні. На східному кордоні України відбувається повномасштабна агресія з боку іноземної держави, яка розв’язала проти України багатопланову різнорівневу гібридну війну», – сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив на тому, що це війна не лише проти України. «Символічно, що саме в рік 70-ліття перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом через Україну знову проліг рубіж цивілізаційної битви, в якій вирішується, якою бути Європі, яким бути світу», – зазначив Петро Порошенко.

«Це війна не лише за незалежність України, а війна за свободу і демократію Європи і світу, війна, де вирішується питання, чи діятимуть у світі норми міжнародного права, чи будуть цілісними і недоторканими кордони, чи можна безкарно застосовувати силу лише тому, що в тебе чешуться руки. Чи є етнічна спорідненість приводом для безцеремонного втручання у внутрішні справи іншої держави? Чи сумісні авторитаризм та диктатура з європейською політичною культурою, в якій головна цінність – вільний громадянин з його правами вільної держави?», – сказав Президент.

За словами Президента, «цілком природно, що за таких обставин якісно нового змісту і зовсім інших кількісних параметрів набуває стратегічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами Америки, і це виявляється в різних формах і на різних рівнях – від президентів і верховних головнокомандувачів до солдатів. «Це перший українсько-американський захід такого рівня, і він свідчить про перехід двостороннього військового співробітництва у якісно новий практичний вимір», – заявив Глава держави.

Петро Порошенко двома мовами – українською та англійською – навів слова командувача силами НАТО у Європі у 1997-2000 роках Уеслі Кларка про те, що українська армія зразка березня 2014 року і 2015 року – «це зовсім різні історії». Президент продовжив від себе: «Нам є чим пишатися, але є багато такого, чому нам треба вчитися. Не буде перебільшенням сказати, що тут сьогодні формується нове обличчя українського війська», – сказав Глава держави. «Вірю, що ви, нащадки бойової козацької слави, впораєтесь. Вірю, що немає у нас іншого шляху, крім до перемоги», – зазначив Президент.

Глава держави вручив державні нагороди військовим, які виявили особисту мужність і високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Президент вручив нагороди солдату Руслану Бондаренку, полковнику Степану Логушу, підполковнику Олексію Мельнику, сержанту Роману Петровському, а також лейтенанту Олегу Віхтюку.

Президент також вручив ордери на отримання житла та ключі від нових квартир військовим, які були поранені або відзначилися під час антитерористичної операції.

Президент ознайомився з роботою Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Глава держави поспілкувався з американськими військовими».

dailylviv.com

До теми

11:21 24 травня 2022 р.

Квиток в один кінець: на кораблях-ракетоносцях рф замість оригінальних поставили побутові китайські агрегати

Запроваджені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу