Президент України вручив на Львівщині прикордонникам прапори й нагороди (оновлено)

17:34 14 листопада 2015 р.


Фото: President.gov.ua

Уже з наступного тижня «зелені берети» з нашої області готові вирушити на будь-яку ділянку державного кордону для виконання завдань з її охорони, протидії контрабандній діяльності, терористичним проявам та диверсійно-розвідувальним групам.

«Президент України Петро Порошенко під час візиту на Львівщину відвідав Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України. Президент вручив державні нагороди прикордонникам, які брали участь у бойових діях в районі проведення антитерористичної операції», – повідомили сьогодні, 14 листопада, в Державній прикордонній службі України, де також поінформували:

«Опісля Петро Порошенко вручив бойові прапори Львівському і Мостиському прикордонним загонам та Кінологічному навчальному центру. За понад півтора роки проведення антитерористичної операції ці підрозділи підготували та відправили для підсилення на схід України понад 3 тисячі прикордонників.

Своє вміння та навики Президенту України також продемонстрували інспектори кінологи та їх службові собаки. У ході свого візиту Глава держави оглянув техніку, озброєння та поспілкувався з персоналом прикордонної комендатури швидкого реагування, формування якої завершилося у Великих Мостах.

До складу підрозділу відібрано півтисячі кращих прикордонників Західного регіонального управління. Впродовж декількох місяців бійці комендатури пройшли теоретичні та практичні навчання у навчальних центра та на полігонах Державної прикордонної служби України.

В їх розпорядженні вже є 65 одиниць бойової та спеціальної техніки. Зокрема, «Фольксвагени «Амарок», броньовані автомобілі марок «Козак», «Кугуар» та «Ренд Ровер», екскаватор «МАН», автозаправник «МАЗ», санітарні автомобілі та інша техніка.  Вже з наступного тижня комендатура готова вирушити на будь-яку ділянку державного кордону для виконання завдань з її охорони, протидії контрабандній діяльності, терористичним проявам та диверсійно-розвідувальним групам».

Про це повідомили сьогодні, 14 листопада, на сайті Державної прикордонної служби України. Натомість у прес-службі Президента України розповіли в суботу:

«Під час робочої поїздки до Львівської області Президент зустрівся з особовим складом Кінологічного навчального центру Львівського та Мостиського прикордонних загонів.

Президент наголосив, що сучасні виклики ставлять перед прикордонниками нові завдання. «Головне з них – боротьба з організованою злочинністю, незаконною міграцією, наркотрафіком, контрабандою. А події у Парижі продемонстрували, що найважливіше завдання – це боротьба з тероризмом», – підкреслив Глава держави.

Президент поінформував, що сьогодні була проведена нарада з силовими структурами щодо посилення безпеки в Україні, і в цьому питанні велика відповідальність покладається на прикордонників. «Посилюються заходи не лише в Києві, Львові та інших містах України, але і в аеропортах, на об’єктах інфраструктури, на вокзалах і на державному кордоні», – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що від роботи прикордонників залежить забезпечення прав українців на безвізові подорожі до ЄС. «Щоб ніхто і ніколи не ставив під сумнів право українців безвізово подорожувати, робота ДПС України повинна буди бездоганною. Це особливо важливо в умовах міграційних викликів, які зараз постали перед ЄС», – зазначив Петро Порошенко.

Важливим завданням залишається боротьба з корупцією та контрабандою, включаючи боротьбу з цими явищами в лавах прикордонників. «У вас має бути нульова толерантність до таких зловживань, злочинів та порушень», – сказав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що нещодавня надзвичайна подія з гелікоптером, який перевозив незаконних мігрантів і впав у Словаччині, свідчить про необхідність посилення координації з іноземними прикордонниками. Глава держави також наголосив, що за корупцію мають нести відповідальність усі, незалежно від погонів, та повідомив, що на початку листопада районний суд Києва засудив на 10 років за хабарництво генерал-лейтенанта Держприкордонслужби.

Глава держави зазначив, що і надалі влада буде працювати над покращенням забезпечення та оснащення прикордонників. «Держава підвищуватиме технологічне забезпечення прикордонного відомства, продовження технічного облаштування кордону, підвищення соціальних стандартів, серед яких безумовним пріоритетом є гідне грошове забезпечення і поступове покращення житлових умов», – наголосив Петро Порошенко. 

Також прикордонники будуть отримувати нову техніку – як результат співпраці з європейськими та американськими партнерами. Президент подякував прикордонникам за службу, зокрема в зоні проведення АТО.

«На противагу мирному кордону з ЄС, на Сході, де зараз йде війна за нашу незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, саме там, в умовах бойових дій народився новий образ українського прикордонника, сповнений патріотизму, мужності, честі, гідності та відваги», – зазначив Президент.

За час проведення антитерористичної операції понад 14 тисяч прикордонників, в тому числі близько 600 військових з Кінологічного центру, взяли участь у бойових діях на Донбасі, 67 прикордонників загинули. Президент разом з усіма присутніми вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

Глава держави наголосив на унікальності Кінологічного центру, фахівці якого ефективно працюють на кордоні та є переможцями багатьох міжнародних змагань за напрямками роботи кінологічних груп, рукопашного бою, кульової стрільби. «Звичайно, технологічний прогрес йде вперед, і тепер у нас є тепловізори та інша спеціальна техніка, але кожен з вас знає – чотириногих помічників ніяка техніка не замінить», – сказав Президент.

Глава держави ознайомився з технікою і озброєнням, яке використовують прикордонники, а також проглянув навчання та навички інспекторів-кінологів. Президент вручив нагороди п’ятьом військовослужбовцям ДПС України, а також бойові прапори прикордонним підрозділам – Кінологічному навчальному центру, Львівському та Мостиському прикордонним загонам.

Кінологічний навчальний центр ДПС України працює з травня 1945 року. В Україні це єдина кінологічна установа, ліцензована Міністерством освіти. В центрі здійснюється підготовки всіх категорій кінологів та підвищення кваліфікації молодших інспекторів прикордонної служби 2-ої категорії. Фахівці та службові собаки виконували різні завдання, зокрема забезпечення безпеки під час візиту Папи Римського Івана Павла ІІ, саміту президентів у Львові, проведення в Україні «Євро-2012».

Про це повідомили сьогодні, 14 листопада, на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу