Президент України нагородив орденом викладача львівської військової академії

12:42 6 липня 2017 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Старший викладач кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, майор Василь Дзяма, удостоєний рденом «За мужність».

В Офіційному інтернет-представництві Президента України повідомили сьогодні, 6 липня, що Глава держави Петро Порошенко нагородив 159 військовослужбовців Збройних Сил України, які виявили мужність під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддано виконували військовий обов’язок. Зокрема, один військовий відзначений орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня, один – орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, п’ятеро захисників нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня, двоє – медаллю «За військову службу Україні», 150 військових – медаллю «Захиснику Вітчизни». П’ятеро героїв відзначені нагородами посмертно.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджений старший викладач кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – майор Василь Дзяма, який брав участь у війні на сході україни з 15 квітня по 2 вересня 2014 року, виконував бойові завдання на передових позиціях у складі 80-ї окремої аеромобільної бригади на посаді помічника командира аеромобільно-десантного батальйону з розвідки. Зокрема, брав участь і в обороні Луганського аеропорту, особисто керував веденням бойових дій під час рейду в аеропорт та проведенням операції з його розблокування.

Завдяки умілим діям Василя Дзями була захоплена траса від селища Хрящувате до  села Новоганнівка та проведено звільнення населених пунктів Георгіївка, Лутугине, Хрящувате, Новосвітлівка, Новоганнівка. Упродовж 135 днів офіцер виконував бойові завдання по захисту Луганського аеропорту.

31 серпня 2014 року під час артилерійського обстрілу, неподалік бункеру вибухнув снаряд артилерійської системи «Тюльпан». Внаслідок вибуху майор Дзяма отримав поранення та контузію. Попри поранення він залишився разом зі своїми солдатами, під обстрілами забезпечив безпечне відведення підлеглого особового складу з аеропорту до міста Лутугине.

Нині бойовий досвід, набутий під час участі в антитерористичній операції, Василь Дзяма впроваджує у навчальний процес при проведенні занять з курсантами, слухачами курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації, які проходять підготовку в Національній академії Сухопутних військ.

Про це поінформували сьогодні, 6 липня, в Офіційному інтернет-представництві Президента України.

dailylviv.com

До теми

20:53 1 грудня 2021 р.

Захисти Україну - зупини переворот: трансляція з Києва (відео)

Організатори акції в Києві озвучили вимогу відставки президента Зеленського. Також вимагають звільнити голову Офісу президента Єрмака, заступника секретаря РНБО Демченка та провести перевибори до Верховної Ради

Рубрика: Політика

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу