Президент України нагадав, що Сіверськодонецьк звільняла в тому числі 24-та бригада зі Львівщини

14:22 23 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Національної гвардії України

За словами Петра Порошенка, «звільненням міста Сіверськодонецьк його жителі зобов'язані героїзму і високій підготовці офіцерів, сержантів і солдатів 95-ї окремої аеромобільної та 25-ї окремої повітрянодесантної бригади високомобільних десантних військ, 24-й і 51-ї окремих механізованих бригад, підрозділів спеціального призначення і частин Національної гвардії України».

У Сіверськодонецьку на Луганщині відкрили пам'ятник генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському, який героїчно загинув рік тому під час визволення міста від окупації. У церемонії відкриття монумента взяв участь Президент України. Сьогодні мешканці Сіверськодонецьку відсвяткували першу річницю звільнення від окупації міста незаконними збройними формуваннями.

Привітати громадян з цією знаменною подією до міста з робочим візитом прибув Президент України Петро Порошенко. Зустрічаючись з представниками місцевого самоврядування, громадських органів та військовослужбовцями Президент України нагадав, що звільненням міста Сіверськодонецьк його жителі зобов'язані героїзму і високій підготовці офіцерів, сержантів і солдатів 95-ї окремої аеромобільної та 25-ї окремої повітрянодесантної бригади високомобільних десантних військ, 24-й (Залізній імені Данила Галицького з Яворова на Львівщині. – «ЩЛ») і 51-ї окремих механізованих бригад, підрозділів спеціального призначення і частин Національної гвардії України.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі гарант нагородив державними нагородами військовослужбовців, які рік тому брали участь у звільненні Сіверськодонецька. Серед нагороджених були і сім військовослужбовців Національної гвардії, які отримали з рук Глави держави ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, «За мужність» ІІІ ступеня та медалі «За військову службу Україні».

Але неможливо святкувати перемогу, не згадуючи своїх героїв, які віддали своє життя за незалежність краю. Пам'ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

Як зазначив Президент, сьогодні ми згадуємо операцію по звільненню міста, як свідчення героїзму і майстерності Збройних сил України, Національної гвардії і інших силових підрозділів. Честь їм і слава». Одним з таких професіоналів був комбриг Олександр Радієвський, він загинув від рук бойовиків, потрапивши в засідку між Лисичанськом і Сіверськодонецьком. Легендарному командирові бригади на площі міста було встановлено пам’ятник.

Відкриваючи монумент генералу, Президент підкреслив, що Україна пам'ятає кожного воїна, який віддав за неї найцінніше – своє життя. До мешканців міста звернувся і син загиблого героя старший лейтенант Андрій Радієвський, який, до речі, проходить службу в лавах Національної гвардії, який подякував громадянам за те, що зустрічали його батька і його бійців не як військових, а як свою родину і висловив надію, що їхнє місто і надалі буде мирним.

Про це повідомили сьогодні, 23 липня, в прес-службі Національної гвардії України.

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

21:13 21 листопада 2021 р.

Австрія закрила країну для іноземних туристів: поважні причини як винятки

Особи, які прямують до Австрії з поважних причин, повинні мати сертифікати, оформлені на англійській або німецькій мові зі зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу