Президент Польщі Анджей Дуда швидко повернув Крим Україні

17:22 3 лютого 2024 р.

Фото до новини

Міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорський заявив, що роз’яснення, які дав польський президент Анджей Дуда після свої обмовки про Крим, має поставити крапку в цьому питанні.

У п'ятницю, 2 лютого, в інтерв’ю Channel Zero Анджей Дуда заявив, що не знає, чи поверне Україна Крим. В ефірі Польського радіо 24 професор Славомір Совінський підкреслив, що слова президента — це лише обмовка та неуважність. Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com.

«Це була дещо легковажна і дуже незручна заява. Можливо, президента трохи підвела його пильність. Він має пам'ятати, що очільник важливої європейської держави робить заяви на тему такого ключового для цілого світу питання як Україна, то там найменша кома, найменша алюзія має бути дуже поважно проаналізована».

Міністр закордонних справ Республіки Прльща Радослав Сікорський заявив, що кожен може помилитися, а прихильне ставлення президента (Польщі, — ред.) до України не підлягає жодним сумнівам. Радослав Сікорський переконаний, що роз’яснення, які дав польський президент Анджей Дуда щодо Криму, має поставити крапку в цьому питанні.

У п’ятницю, 2 лютого, в інтерв'ю Channel Zero президент Польщі сказав, що не знає, чи поверне Україна Крим, а півострів, «якщо дивитися історично, довгий час був під контролем Росії». У суботу, 3 лютого, він написав на порталі Х, що його позиція щодо російської агресії чітка, що Росія порушує міжнародне право, є агресором і що окупація міжнародно визнаних територій України, включно з Кримом, є злочином.

Очільник польського МЗС зазначив, що це уточнення також узгоджується з позицією польського уряду.

«Кожен може помилитися. Я вважаю, що прихильне ставлення президента до України не підлягає жодним сумнівам. Історичні аналогії — це завжди дуже складні питання. Однак, ми маємо міжнародно визнані кордони у Європі, наслідком двох світових воєн було те, що ми домовилися не змінювати міжнародних кордонів силовим чином, бо всі кордони у Європі є наслідком штучних, історичних, гіпотетичних подій. І якби ми почали їх змінювати, це була б війна усіх з усіма», — зазначив Радослав Сікорський.

На запитання, чи може Росія використати слова президента, міністр Сікорський відповів, що російська пропаганда використовує все. На заяву президента миттєво відреагував посол України в Польщі. Василь Зварич написав на порталі Х, що «Крим — це Україна. Так є і буде».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів