Президент Чехії закликає асоціювати Україну з ЄС у квітні

22:28 5 грудня 2013 р.

Впевнений тон заяви змусив коментаторів замислитись: які підстави має під собою категоричність Мілоша Земана?

Микола Шатилов повідомляє в публікації «Президент Чехії: Україна може підписати угоду з ЄС вже у квітні» на сайті Української служби німецької телерадіокомпанії «Deutsche Welle»:

«Президент Чехії виступає за підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом вже у квітні наступного року у Празі. Що стоїть за впевненою заявою Мілоша Земана?

У середу, 5 грудня, чеська інформаційна агенція ЧТК поширила заяву президента Чехії з приводу подій в Україні. У ній Мілош Земан заявив, що уважно стежить за протистоянням «влада-опозиція», спричиненим непідписанням Києвом угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На думку чеського президента, Україна ще обов'язково підпише таку угоду, причому найближчим часом, можливо, навіть на квітневому саміті «Східного партнерства», який відбуватиметься в Празі. Цей саміт буде позачерговим, присвяченим урочистостям з нагоди 5-річчя «Східного партнерства». Саме у Празі навесні 2009 року було офіційно започатковано цю ініціативу.

Або «вулиця, або олігархи»

Впевнений тон заяви змусив коментаторів замислитись: які підстави має під собою категоричність Мілоша Земана? Дехто – як, наприклад, Мартин Новак на порталі Aktualne.cz – пов'язує обізнаність чеського президента з його недавнім візитом в Україну, під час якого він зустрічався з українськими олігархами.

Мартин Новак вважає, що тиск на промосковську київську владу здатні вчинити або «вулиця», або такі особистості, як Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ. Політичний оглядач Богдан Копчак в інтерв'ю Deutsche Welle висловив переконання, що заява Земана є безпідставною, але має свій внутрішньо-чеський підтекст.

«Президент, – каже Богдан Копчак, – користається з того, що країна кілька місяців існувала без парламенту, а тепер існує з урядом «у відставці», і намагається всіляко зміцнити свою одноосібну владу». «Українська» заява, за словами оглядача, звернена не в бік України, а призначена для Чехії і мусить засвідчити, що слово Земана має вагу в міжнародних колах.

На те, що українські події почали впливати на чеське сьогодення, звертає увагу і Мартін Егл з газети Hospodářské noviny. Він пише: «Протести українців – попередження нам, чехам, які мало цінують своє членство в ЄС».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу