Прем'єр Росії погрожує, що вона не зобов'язана ґарантувати цілісність України (відео)

09:35 20 травня 2014 р.


Фото: argumentua

Він також ухилився від відповіді на запитання «Чи буде РФ приєднувати східну Україну?».

Інформаційна агенція «РБК-Україна» передає сьогодні, 20 травня, в повідомленні «Медведєв заявив, що РФ ніколи на себе не брала зобов'язань ґарантувати цілісність України»:

«Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія ніколи не брала на себе зобов'язань ґарантувати цілісність України. Про це він заявив в інтерв'ю Bloomberg.

«По-перше, ми нічого нікому не повинні ґарантувати, тому що ми ніколи не брали на себе жодних зобов'язань на цю тему», – заявив Медведєв, відповідаючи на запитання, чи може він ґарантувати, що Луганська і Донецька області не стануть частиною Росії, а залишаться частиною територіально цілісної України.

Прем'єр РФ зазначив, що зараз дуже важливо заспокоїти ситуацію на території України, «а українська влада повинна проґарантувати своєму народу, що на сході буде спокійно». При цьому, на думку Медведєва, жителі сходу України вважають, що в унітарній Україні їх права забезпечені не будуть.

«Цілком очевидно, що із цього приводу існує прямий дисонанс. Про що говорить Київ? Київ говорить: «Ми єдина унітарна держава, так і має бути на віки вічні». Про що говорять люди на сході? «В рамках унітарної держави неможливо забезпечити наші права. Ми хочемо говорити російською мовою, ми хочемо мати більший ступінь незалежності, в тому числі економічної незалежності. Ми хочемо гарантій щодо того, що нас у якийсь момент не зімнуть божевільні націоналісти, що вони не прийдуть і не змусять нас знову взятися за зброю», – заявив російський прем'єр.

Він виступив за внутрішньоукраїнський діалог і ухилився від відповіді, чи буде РФ приєднувати східну Україну.

Нагадаємо, 5 грудня 1994 р. Україна, США, Росія і Велика Британія підписали меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Згідно з меморандумом, США, РФ і Велика Британія зобов'язалися поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України».

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

11:53 23 січня 2022 р.

Москва хоче шляхом агресії змінити владу в Україні: жалюгідні кандидатури

Адміністрація США має подібну з Форін офісом Великої Британії інформацію, що метою російського вторгнення в Україну є зміна українською влади на лояльну до Москви.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу