Прем’єр-міністр заявив, що міський голова Львова почав втягувати його в чвари

14:50 26 червня 2017 р.

Володимир Гройсман запевнив: «Чвари – це питання не до мене».

На «Урядовому порталі» повідомили сьогодні, 26 червня: «Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає недоцільним шукати політичне підґрунтя в питанні утилізації побутових відходів у Львові і втягувати його як главу уряду, в політичні чвари, натомість варто нагадати, що весь останній рік – з моменту трагедії на сміттєзвалищі в Грибовичах – уряд та голови багатьох українським міст допомагали Львову та міському голові Андрію Садовому в розв’язанні проблеми утилізації відходів. Про це Володимир Гройсман сказав в інтерв’ю «Ліга.net».

Зокрема, Прем’єр-міністр запевнив у ньому:«Я не ворог Андрію Івановичу Садовому (міському голові Львова). Він це теж знає. Але факт в тому, що за 11 років він не спромігся вирішити цю надважливу проблему».

Володимир Гройсман підкреслив: «Колеги Садового – міські голови Києва й інших міст – не раз «підставляли Львову плече. Але ж ви теж розумієте, що якщо вивозити вантажівками львівський сміття в інші міста, то через день, три, п'ять підуть розмови, а потім люди почнуть висловлювати своє невдоволення. І місцевій владі нікуди буде подітися. Це з одного боку».

Прем’єр-міністр також запевнив: «А з іншого боку, я дуже люблю Львів. У мене до нього особливе ставлення. Я не раз приїжджав, не раз об'єднував, двічі спілкувався з жителями Грибовичів (під Львовом, де розташований сміттєвий полігон). Робив все, що можна, щоб допомогти утримати ситуацію, не загострюючи проблем. Навіщо Андрій Іванович потім почав мене втягувати в якусь політичну історію, в чвари – це питання не до мене».

Глава уряду також нагадав, що він «був міським головою багато років і проблему утилізації сміття вирішував сам – без допомоги від центральної влади». Володимир Гройсман розповів: «(Вінницький) полігон був закритий з 1979 року. Ситуація була дійсно жахливою: сміття, все горить, димить. Коли я тільки обрався міським головою, я приїхав в село (біля полігону) і прийшов до сільського клубу. Я чотири з половиною години безпосередньо спілкувався з цими людьми. Я почув все про ці десятиліття. Вони ніколи до цього живого міського голову в очі не бачили – Вінниця туди просто звозила сміття. Я взяв зобов'язання за три-чотири роки навести порядок. Ми побудували новий водопровід, відремонтували дороги, налагодили сортування, видобуток газу, побудували газові свердловини. Ми застосували європейські технології і зняли проблему. Запахів немає, не горить. Будь ласка, Андрій Іванович, подивіться, як вирішена така ж проблема в Вінниці. Було б дуже добре, щоб депутати «Самопомочі» теж приїхали подивилися».

Глава уряду підкреслив, що з великою повагою ставиться до міських голів, а також запевнив: «Я – співавтор реформи з децентралізації. Все, що можна було зробити для місцевого самоврядування, ми зробили. Коли я вирішував проблему сміття на вінницькому полігоні, у мене десятків мільйонів не було на рахунках. Зараз у них є сотні мільйонів. І це можна вирішити. Я вважаю, тут треба питати Садового, чому він не може або не хоче. Можливо, це не було для Садового пріоритетним питанням. Можливо, він прорахувався. Того, що хтось міг скористався цією ситуацією, я не можу виключати. Але ж підняли проблему чи не штучно – на звалищі в Грибовичах загинули люди. Що заважало поставити там техніку? Що заважало утримувати полігон в належному стані, щоб він не горів?».

Про це повідомили сьогодні, 26 червня, на «Урядовому порталі».

dailylviv.com

До теми

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу