Префект керуватиме головами ОТГ, – експерт у Львові | Новини Львова

Префект керуватиме головами ОТГ, – експерт у Львові

13:41 15 січня 2020 р.

  • 0

Саме тому президентський проєкт змін до Конституції щодо децентралізації не можна приймати у нинішньому вигляді, – керівник Львівського регуляторного хабу.

Про це заявив керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка, який днями вдруге підписав заяву голів органів місцевого самоврядування (ОМС) та експертів із децентралізації із закликом до Верховної Ради не голосувати за зміни щодо децентралізації доти, доки до широкого обговорення та спільної роботи над ними не будуть залучені усі зацікавлені сторони.

За словами Тараса Хавунки, інститут префекта для виконання такого нагляду необхідний, але він має бути чітко врегульований так, щоб система стримувань і противаг не порушувалася.

«У тій редакції змін до Конституції, які президент вніс у парламент, префект наділений такими повноваженнями, протидіяти яким не захоче жоден міський голова чи голова ОТГ. Оскільки префект може тимчасово відсторонити від здійснення обов’язків будь-якого керівника ОМС, то цей керівник не зможе діяти автономно і ефективно виконувати свої функції. Також це суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування і не може мати місце в процесі децентралізації», – підкреслив Тарас Хавунка. 

На його думку, норма щодо префектів виписана в президентському законопроекті некоректно.

«Зміни до Конституції приймаються конституційною більшістю, але норма, яка стосується префекта, прописана таким чином, що його діяльність буде врегульовуватись іншими законами, для чого уже непотрібна конституційна більшість. Відтак йому можна буде надати будь-які повноваження. І тут є  багато ризиків», – сказав Тарас Хавунка.

Нагадаємо, десятки лідерів місцевого самоврядування та експертів вдруге зробили заяву, в якій описали загрози, що містяться в проекті президентських змін до Конституції щодо децентралізації, і закликали народних депутатів не голосувати за них. Це, зокрема, наділення префекта можливістю тиску на органи місцевого самоврядування (ОМС), зменшення фінансових гарантій ОМС, зменшення повноважень голів громад тощо. 

«Якщо Президент  України Володимир Зеленський не відкличе для спільного доопрацювання проект змін до Конституції України, закликаємо народних депутатів України всіх депутатських фракцій та груп голосувати проти запропонованого законопроекту. Місцеве самоврядування – це колиска демократії у всіх демократичних суспільствах! Ми не маємо права піти по шляху його руйнування!» – йдеться у заяві.

Ця заява є відкритою і до неї можуть приєднатися всі діячі місцевого самоврядування, депутати, експерти, представники громадськості та науковці, які її розділяють.

Повний текст заяви можна знайти за посиланням: https://docs.google.com/document/d/100i4_auEhYO38zui2sjOb08F8KgFXl4tPDMFQqk9mcM/edit?fbclid=IwAR31t4u4lWnoNNN_PO4i1k9le1jEwwlX53HK4wJN4RMMsupPxC4VMAeB4F4

Про це повідомив офіс реформ у Львівському РВ АМУ. 

Коментарі(0)

До теми

13:55 6 липня 2020 р.

Львів'янин Ярослав Гарцула перший в Україні отримав найвищу відзнаку Бельгії

Почесного консула Його Величності Короля Бельгії у Львові Ярослава Гарцулу нагородили найвищою відзнакою Бельгії за його десятирічний внесок у розвиток бельгійсько-української співпраці.

Рубрика: Політика

Останні новини

Греція щонайменше до 15 липня продовжила заборону на в'їзд для громадян України

Власників земельних паїв змусять платити по 6 тисяч гривень річного податку

Пішоходів штрафуватимуть на 680 гривень за порушення ПДР

НАТО розпочало реалізацію плану оборони Польщі і країн Балтії від нападу Росії

Карантин у Польщі не стосується працівників з України у сільському господарстві

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу