«Порошенко – помилка українців?» – Der Spiegel

15:09 15 лютого 2018 р.

Головнокомандувач ЗС України Петро Порошенко.

Головнокомандувач ЗС України Петро Порошенко.
Фото: Der Spiegel

«Сумнівний Петро Інкогніто», – так називається стаття у німецькому «Der Spiegel», короткий виклад якої пропонуємо читачам «Щоденного Львова».

“Країна бідує, а її президент проводить відпустку на Мальдівах: в Україні зростає розчарування президентом Петром Порошенко, який починав свою політичну діяльність у ролі реформатора. Для нього мають значення тільки гроші? - пише Крістіан Еш, журналіст Der Spiegel.

"Навіщо вести одне життя, якщо можна дозволити собі два? Ймовірно, так подумав Петро Порошенко, коли полетів у відпустку на початку року. Доки українське телебачення показувало, як президент з дружиною і дітьми відзначав православне Різдво, сім'я Порошенка в дійсності відпочивала на Мальдівах . (...) А оскільки ніхто не повинен був дізнатися про це, то Порошенко подорожував під вигаданим ім'ям: Петро Інкогніто ", - розповідає журналіст.

"Рівно чотири роки минуло після Євромайдану в Києві, але ані співгромадяни Порошенка, ані його партнери за кордоном все ще не знають, з ким мають справу: з президентом, який має намір проводити серйозні реформи, як він це обіцяв після перемоги на виборах в травні 2014 року, чи з бізнесменом, який використовує посаду насамперед для збагачення?" - йдеться в статті.

"Порошенко готувався вести країну на Захід, (...) обіцяв прозорість і реформи, а також швидке закінчення війни в Донбасі. Через чотири роки війна продовжує бушувати, реформи застопорилися, доходи різко скоротилися", - стверджує Еш.

"Захід, який вітав протести на Майдані, також розчарований тим, що Порошенко дуже неохоче веде боротьбу з корупцією", - зазначає автор. Минуло чотири роки після повалення Януковича, але жоден високопоставлений чиновник не був засуджений за корупцію.

"Порошенко не хоче реформ? І, якщо це так, то чого він хоче? На це питання є різні відповіді, дивлячись кого запитувати", - продовжує кореспондент.

Так, на думку Міхеїла Саакашвілі, екс-президента Грузії і українського політика без паспорта, Порошенко жадає грошей, все інше для нього не має значення. "Його ідея звучить так: гроші. Реформи для нього просто піар. Гроші - ось що реально", - говорить Саакашвілі.

"Чи не було наївним очікувати від мільярдера, що він зможе побороти корупцію в Україні? Та ще й від того, хто деякий час служив міністром економіки при корумпованому президенті Януковичі?" - запиує автор статті.

"Суспільство помилилося в ньому, так само, як і я", - говорить Сергій Лещенко, депутат парламенту і журналіст, який займається розслідуваннями. "Замість того, щоб проводити реформи, Порошенко консолідував свою владу і збагачувався", - упевнений Лещенко.

Якщо для Порошенка мали значення тільки гроші, то чому він в обох протестах так відкрито підтримував демонстрантів? - ставить питання депутат Ігор Гринів, маючи на увазі “Помаранчеву революцію" і Євромайдан.

Для виборів 2014 року Гринів провів дослідження на тему того, яке враження справляє Порошенко на виборців. Для цього він запитував, з яким автомобілем вони асоціюють кандидата. Результат Порошенка: трактор. "Люди чекали від Порошенка радикальних дій. Тоді вони купили" робочу "машину, а не революційний гаджет!" - зазначає політик. Сьогодні громадяни говорять про Порошенка інакше - вони порівнюють його з автомобілем, який більше не на ходу, говориться в статті.

"Порошенко, за словами Гриніва, залишився у великій мірі бізнесменом - перш за все, це стосується його манери приймати рішення і ставити цілі. Йому слід було б пояснити українцям, куди він хоче вести країну. Але він не може цього зробити. Він мислить занадто дрібно. Замість цього він зайнятий консолідацією своєї влади. І тут небезпеку становлять нові антикорупційні організації ", - йдеться далі.

Наприклад, повинен був з'явитися спеціальний суд, який буде займатися великими корупційними справами, - цього хоче Захід і це обіцяв Київ. Однак Порошенко з успіхом гальмував його створення. Він боїться втратити контроль над юстицією. Не тільки Порошенко, але і вся еліта боїться нових структур, пише Еш.

"Не можна сказати, що при Порошенкові не було реформ, - визнає журналіст, згадуючи, наприклад, децентралізацію державних фінансів, закриття занепалих банків та інші перетворення. - Але все йде занадто повільно".

"І чим менше проводиться реформ, тим патріотичнішими звучать заяви про боротьбу з Росією та сепаратистами і тим частіше президент з'являється в камуфляжній формі у ролі верховного головнокомандувача. Хто знає, може бути, що до виборів 2019 року Порошенко ще придумає, що йому, власне, робити зі своїм постом і зі своєю країною ", - пише Еш на закінчення.

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу