Помпео не дозволить Путіну переписати історію кремлівських окупацій

08:46 24 липня 2020 р.

У четвер викликали посла Росії у Таллінні, аби висловити протест щодо «нещодавніх заяв із намаганням представити законною окупації Естонії та її анексію Радянським Союзом».

Сполучені Штати, Литва, Латвія і Естонія спільно висловилися проти спроб переписування Росію історії після того, як президент РФ Путін заявив, що країни Балтії погодилися, аби СРСР анексував їх у 1940 році, - повідомило у четвер агентство Reuters.

«Ми рішуче виступаємо проти будь-яких спроб переписування Росією історії з метою виправдання окупації та анексії в 1940 році країн Балтії Радянським Союзом», - написав державний секретар США Майк Помпео у спільній заяві з міністрами закордонних справ трьох балтійських країн.

«Подібно до того, як США ніколи не визнавали насильницьке приєднання країн Балтії до Радянського Союзу, так ніколи не погодяться з нападом Росії на суверенітет та територіальну цілісність України та Грузії, спробу анексії Криму, підтримку Росією, керованих нею дестабілізаційних сил на сході України, або окупацію Росією Абхазії та Південної Осетії», – заявив Помпео у своєму зверненні, що помістило на своїй сторінці зокрема Посольство України у США.

Заяву зробили у 80 річницю декларації тодішнього заступника державного секретаря США Самнера Уеллеса про засудження Сполученими Штатами захоплення Литви, Естонії та Латвії Радянським Союзом.

Естонське міністерство закордонних справ повідомило у четвер, що викликало посла Росії у Таллінні, аби висловити протест щодо «нещодавніх заяв із намаганням представити законною окупації Естонії та її анексію Радянським Союзом».

«Росія намагається створити враження, що легітимізацію можна отримати шляхом збройних погроз, а репресії здійснювалися за взаємною згодою. Це вкрай цинічно», - заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Путін у статті на тему Другої світової війни, що була опублікована на веб-сайті Кремля, зокрема написав, що «восени 1939 року Радянський Союз, реалізовуючи свої військово-стратегічні, оборонні завдання, розпочав процес інкорпорації Латвії, Литви та Естонії». Він додав, що «їх вступ в СРСР був реалізований на договірній основі, за згодою обраної влади і це відповідало нормам міжнародного і державного права того часу». «Крім того, Литві у жовтні 1939 року повернули місто Вільнюс та прилеглу область, яка раніше входила у склад Польщі», - заявив Путін.

Про це інформує DailyLviv з посиланям на Українську службу Польського радіо

До теми

23:52 25 жовтня 2020 р.

У ЦВК повідомили, коли будуть результати місцевих виборів

Остаточні результати місцевих виборів в Україні можуть бути встановлені за три-п’ять днів, повідомив увечері 25 жовтня заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик.

Рубрика: Політика

23:43 25 жовтня 2020 р.

Для 40% виборців бюлетені були заскладними

У день виборів 25 жовтня 2020 року серед тих, хто голосував, 40% відповіли, що їм було складно розібратися з бюлетенями, 13% - дуже складно і 27% - трохи складно.

Рубрика: Політика

23:25 25 жовтня 2020 р.

Екзит-пол у Сокільницькій ОТГ: лідирує сільський голова

Понад 50% голосів виборців у Сокільницькій ОТГ дістав чинний сільський голова Тарас Сулимко. Такі результати опитування, здійсненого незалежним дослідницьким центром «Соціоінформ».

Рубрика: Політика

22:08 25 жовтня 2020 р.

Місцеві вибори-2020: явка виборців у Львові - 38,6%

Усі дільниці у Львові зачинились вчасно. Триває підрахунок голосів. Загальна явка виборців по місту в середньому становить 38,6%, тобто проголосувало 221 797 осіб.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу