Польський прем'єр хоче «зберегти характер» львівського цвинтаря

14:48 7 листопада 2018 р.

  • 0
  • 708

«Леви розбрату» на Личаківському кладовищі у Львові
Фото: gazeta.lviv.ua

Глава польського уряду Матеуш Моравецький заявив, що його держава хоче зберегти характер Личаківського кладовища у Львові як місця історичної пам’яті поляків з повагою до нинішніх політичних реалій.

Про це повідомили в агенції «tvp.info». За словами Моравецького, віце-прем’єр-міністр Польщі Пьотр Глінський та глава МЗС РП Яцек Чапутович «вже здійснили відповідні дії в цій справі», і польська сторона веде інтенсивні переговори з українською стороною.

Своєю чергою, віце-спікер Сейму Польщі Беата Мазурек, яка прибула в Україну на запрошення Депутатської групи з міжпарламентських зв’язків у Верховній Раді, заявила в Києві: «Не уявляємо собі, аби з Цвинтаря орлят у Львові зникнули леви. Але ми говорили також про повернення костелу святої Марії Маґдалини у Львові, а українська сторона нагадала про свої очікування у зв’язку із нерозв’язаними питаннями у Польщі».

За її словами, ці теми обговорюють віце-прем’єр Польщі Пйотр Ґлінський та його український відповідник віце-прем’єр Павло Розенко. «Це теми перемовин, що йдуть у доброму напрямку», – стверджувала віце-спікер.

Беата Мазурек звернула увагу, що питання фігур кам’яних левів, на усуненні яких нещодавно наполягла Львівська обласна рада, є у компетенції місцевої влади, а не парламентів. «Українські парламентарії вважають, що усе має залишитися на своїх місцях, що вони підтримують те, аби леви залишилися на своєму місці, вони підтримують повернення костелу і реставрацію наших історичних пам’яток. Але теж прозвучала інформація, що не все залежить від парламенту, оскільки Цвинтар орлят у Львові – не в компетенції парламентаріїв, а в компетенції мера та міської ради Львова», – зазначила Беата Маурек.

Про це повідомило «Польське радіо».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:44 17 січня 2019 р.

«Чорні реєстратори» на Львівщині зареєстрували неіснуючий будинок

Сьогодні, 17 січня, об 11.00 – відеопрес-конференція на тему «Реєстраційна афера по-трускавецьки: як за підробленими документами зареєстрували неіснуючий будинок? Хто стоїть за цією кримінальною аферою? Чому місцева влада допомагає рейдерам? За що переслідують журналістів газети “Джерела Трускавця»?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 795

08:54 17 січня 2019 р.

Єрусалимський Патріарх захистив Юлію Тимошенко від «брехні Віктора Ющенка», – партієць у Львові

Релігійна тема у передвиборчому інформаційному просторі стала важливішою, ніж політичні і соціально-економічні програми претендентів на президентську посаду, реальна діяльність їхніх прихильників.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 372

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори Президента виграють парторганізації?

Рубрика: Політика

"Чорні реєстратори" і Трускавець

Рубрика: Ситуації і пригоди

Особливості старту виборчої президентської кампанії на Львівщині

Рубрика: Політика

Томос і вибори Президента

Рубрика: Політика

Нововведення в рахунках за спожитий газ

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу