Польські сенатори відкликали зміни до заборони українського націоналізму | Новини Львова

Польські сенатори відкликали зміни до заборони українського націоналізму

17:40 9 березня 2017 р.

  • 0

Сенатор Роберт Мамонтов пояснив: «Ми не можемо дозволити собі псувати взаємини зі сусідами».

Польські сенатори відкликали за поданням спікера Станіслава Карчевського зі Сейму зміни до закону про заборону пропаганди комунізму та інших тоталітарних систем у назвах будинків, споруд і об’єктів громадського призначення, які передбачали розширення застосування цього закону, зокрема –  на український та литовський націоналізм. «За» це проголосували 49 сенаторів, «проти» – 12, утрималися – семеро. опозиційної «Громадянської платформи».

Причиною відхилення змін до закону стали запропоновані минулоріч положення про розширення застосування закону про український та литовський націоналізм. Сенатор Роберт Мамонтов від партії «Право і справедливість», заявив, представляючи ініціаторів проекту відхилення змін, у Сенаті: «Ми не можемо дозволити собі псувати взаємини зі сусідами… В основі цього закону було позбавлення залишків комунізму, що було дуже розширено. Прошу відкликали цей новий закон із Сейму».

Під час дискусії сенатор Єжи Червінський з тієї ж партії наголосив, що він вперше спостерігає таку дивну процедуру, коли Сенат відкликає з Сейму нещодавно направлений туди проект. На його думку, це може бути пов’язано із втручанням посла України у Польщі, про що писали деякі інтернет-портали.

Єжи Червінський зазначив: «Якщо це правда, то це дуже погано. Це свідчило би про те, що колись ми слухали протягом тривалого часу Москву, потім впродовж багатьох років Берлін, а тепер Київ».

Сенатор також визнав: «Зміни до закону можуть мати політичні наслідки. Але коли говорити про це, якщо не нині, адже в Україні розвивається необандеризм. Краще зараз, ніж потім, коли все це зміцниться. Треба діяти зараз, коли цей рух тільки відроджується».

Проти аргументів Червінського виступив сенатор Єжи Федорович з «Громадянської платформи», який підтримав відкликання змін, наголосивши: «Важливо звернути увагу на польський інтерес. «Політика та історична політика – це більше, ніж наші аргументи, емоції та емоції наших близьких».

Раніше зміни до закону негативно оцінили представники національних менших Спільної комісії уряду та національних та етнічних меншин у Польщі. На їхню думку, ці «поправки могли спричинити нову «війну пам’ятників», як це було у Польщі у 1990-их роках, становлячи, особливо на місцевому рівні, непотрібне джерело конфліктів».

Сенатський проект змін до закону надійшов до Сейму наприкінці жовтня минулого року, після чого він був направлений до Комісії адміністрації та внутрішніх справ і Комісії територіального самоврядування та регіональної політики. Про це повідомило сьогодні, 9 березня, «Польське радіо».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:55 6 липня 2020 р.

Львів'янин Ярослав Гарцула перший в Україні отримав найвищу відзнаку Бельгії

Почесного консула Його Величності Короля Бельгії у Львові Ярослава Гарцулу нагородили найвищою відзнакою Бельгії за його десятирічний внесок у розвиток бельгійсько-української співпраці.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Німеччині обов’язкове носіння масок у транспорті та в магазинах

В Ізраїлі бракує ремдесівіру для лікування важко хворих на COVID-19

Греція щонайменше до 15 липня продовжила заборону на в'їзд для громадян України

Власників земельних паїв змусять платити по 6 тисяч гривень річного податку

Пішоходів штрафуватимуть на 680 гривень за порушення ПДР

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу