Польща назвала підпалювачів Другої світової війни – Німеччину і СРСР

09:29 10 січня 2020 р.

  • 0

Польський Сейм протестує проти фальшування історії політиками Російської Федерації. Відповідну резолюцію Сейм ухвалив шляхом акламації у четвер, 9 січня.

Кілька тижнів тому президент РФ Владімір Путін звинуватив Польщу, зокрема, в колаборації з фашистами під час Другої світової війни, а довоєнного польського посла в Берліні – в антисемітизмі.

Маршал Сейму Ельжбєта Вітек наголосила, що російська брехня дискредитує Польщу і погіршує взаємовідносини двох країн:

«Сейм Республіки Польща засуджує провокативні та неправдиві заяви представників найвищої влади Російської Федерації, які намагаються перекинути на Польщу відповідальність за вибух Другої світової війни. Величини народу, а також міждержавних взаємовідносин не можна будувати на брехні та фальшуванні історії. Тому Сейм РП має обов’язок нагадати, що до вибуху Другої світової війни призвела політика двох тодішніх тоталітарних імперій – гітлерівської Німеччини та сталінського Совєтського Союзу».

У документі, який ухвалив польський Сейм, сказано, що після підписання пакту Молотова-Ріббентропа першою жертвою цих двох тоталітаризмів була Польща та країни Центрально-Східної Європи. "Війна спричинила загибель десятків мільйонів людей, створення нацистських концтаборів та Голокост в Європі - один з найбільших злочинів в історії людства", - йдеться в резолюції.

У резолюції йдеться також про те, що «Сейм не погоджується з поверненням імперської брехні, яка перекреслює історичний діалог Росії з іншими народами».

Коментарі(0)

До теми

12:30 21 січня 2020 р.

У Львівській міській раді ще працюють над кодексом етичної поведінки

На засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР депутати підтримали проект ухвали «Про затвердження Кодексу етичної поведінки депутатів Львівської міської ради».

Рубрика: Політика