Польща назвала підпалювачів Другої світової війни – Німеччину і СРСР

09:29 10 січня 2020 р.

Фото до новини

Польський Сейм протестує проти фальшування історії політиками Російської Федерації. Відповідну резолюцію Сейм ухвалив шляхом акламації у четвер, 9 січня.

Кілька тижнів тому президент РФ Владімір Путін звинуватив Польщу, зокрема, в колаборації з фашистами під час Другої світової війни, а довоєнного польського посла в Берліні – в антисемітизмі.

Маршал Сейму Ельжбєта Вітек наголосила, що російська брехня дискредитує Польщу і погіршує взаємовідносини двох країн:

«Сейм Республіки Польща засуджує провокативні та неправдиві заяви представників найвищої влади Російської Федерації, які намагаються перекинути на Польщу відповідальність за вибух Другої світової війни. Величини народу, а також міждержавних взаємовідносин не можна будувати на брехні та фальшуванні історії. Тому Сейм РП має обов’язок нагадати, що до вибуху Другої світової війни призвела політика двох тодішніх тоталітарних імперій – гітлерівської Німеччини та сталінського Совєтського Союзу».

У документі, який ухвалив польський Сейм, сказано, що після підписання пакту Молотова-Ріббентропа першою жертвою цих двох тоталітаризмів була Польща та країни Центрально-Східної Європи. "Війна спричинила загибель десятків мільйонів людей, створення нацистських концтаборів та Голокост в Європі - один з найбільших злочинів в історії людства", - йдеться в резолюції.

У резолюції йдеться також про те, що «Сейм не погоджується з поверненням імперської брехні, яка перекреслює історичний діалог Росії з іншими народами».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

 

Останні новини