Політики і експерти у Львові прогнозують вибори за планом

10:10 28 липня 2018 р.

Українці більше переймаються виборами Президента, ніж виборами голови своєї об’єднаної територіальної громади. Буде багато охочих полякати суспільство позачерговими виборами, але все залишиться лише на рівні розмов.

Про це 27 липня, під час засідання Громадського прес-центру на тему: «Три сценарії виборів Президента-2019: прямі, у парламенті, відкладені? Ймовірність і ризики», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив голова ЛОО партії «Сила людей» Віталій Ковтун.

- Суспільство має шанс пройти повний цикл чергових виборів згідно з планом. Це – непогано. Але є бажання деяких політиків дестабілізувати ситуацію, щоби набрати собі певних рейтингів. Очевидно, що політична осінь буде дуже гарячою. Багато кому з політиків буде вигідний момент, який би дозволяв показати низьку контрольованість ситуації з боку влади, показати суспільству і зовнішнім партнерам те, що влада слабка і не контролює певні процеси.  Хоча сценарію аби зірвати вибори не буде запущено. Занадто багато уваги до України з боку західного світу. Занадто втомлене суспільство, тому в суспільстві дуже толерантно сприймаються прямі вибори, - вважає він.

З ним погоджується і депутат Львівської обласної ради від партії «ВО «Батьківщина» Ярослав Качмарик.

- Для України найоптимальніше – обирати Президента 31 березня наступного року. Ймовірність цих виборів – сто відсотків. Як і є ймовірність, що Президентом цього разу буде інша особа, - зазначає він.

Цю думку підтримує і засновник програми політичних наук «Етика-Політика-Економіка» Українського католицького університету Юрій Підлісний.

- Вибори будуть за звичним сценарієм. Він вигідний Україні та тим елітам, які є. Їм немає куди подітися. І порушувати усталені правила – це підписати собі смертний вирок, - констатує він. 

Голова ГО «Free Voice Information Analysis Center», політичний експерт Олексій Роговик також вважає, що найліпший сценарій – це проведення виборів Президента України в зазначені законодавством строки. 

- Тому що в цьому зацікавлені всі міжнародні партнери України. Захід хоче мирного передання влади без жодних зіткнень і сутичок. Росія, за останньою інформацією, об’єднала всі проросійські сили навколо єдиного погодженого кандидата Юрія Бойка. І це – вигідно Порошенкові. Українці не будуть голосувати за екс-регіонала у другому турі. І будь-хто, хто потрапить у другий тур з Бойком, виграє ці вибори, - вважає він. 

Найменш , на його думку, буде обрання Президента в парламенті. - Тому що це – зміна форми правління та зміни до Конституції. Цей сценарій пропонує обмежене коло політичних сил.  «Народний Фронт» хоче обмежити повноваження майбутнього Президента. «Батьківщина» хоче консолідувати експертів навколо своєї політичної сили. Але за це у парламенті немає голосів. Також обмежувати право суспільства голосувати перед виборами – це політична смерть для тих, хто буде таке пропонувати. І в сучасних умовах – це вигідно тільки олігархам, - зазначає Олексій Роговик.

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:00 18 червня 2021 р.

Сергій Доротич зізнався у Львові про те, ким проплачений Рух #SaveФОП і зв'язки з олігархами

Рух #SaveФОП оголосив про всеукраїнську мобілізацію на акцію «Похорон мікробізнесу», яка запланована на 29 червня о 10.00 в Києві на Майдані Незалежності.

Рубрика: Політика

09:21 17 червня 2021 р.

Сьогодні у Львові депутати голосуватимуть проти узаконення гендеру

Міжфракційне депутатське об'єднання Львівської міської ради заперечує просування гендерної ідеології в законодавство України і запровадження ідеологічно-медичних понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” у Кримінального кодексі та Кодексі про адміністративні правопорушення.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу