Політолог у Львові розповів, де найбільше адмінресурсу

21:53 7 грудня 2018 р.

Анатолій Романюк

Анатолій Романюк
Фото: Львівський прес-клуб

Адмінресурс завжди має певну присутність на виборах. Тому оцінка рівня його застосування досить суб’єктивна.

Про це 7 грудня під час засідання Громадського прес-центру «Вибори-2019», яке відбулося у Львівському преc-клубі, сказав доктор політичних наук, професор кафедри політології ЛНУ ім. І.Франка Анатолій РоманюкЦя оцінка, за його словами, визначається трьома позиціями.

- Перша – політичні актори, які оцінюють. Зміст полягає в тому , що ті, хто при владі, говорять, що адмінресурсу немає, а ті, що в опозиції, кажуть, що є. Друга – чи відчувають адмінресурс громадяни. І третя – чи бачать його експерти. З точки зору досліджень щодо використання адмінресурсу загальна тенденція полягає в скорочені використання. Мова йде про національний рівень і певною мірою про обласний. У межах низового рівня адмінресурс присутній,- наголосив Анатолій Романюк.

Політолог пояснив, що є умовна норма адмінресурсу, яка автоматично виникає там, де є партійна система і де партії приходять до влади.

- Ми маємо облради, райцради, міськради, адміністрації, які складаються з людей, що мають партійність. Це результат попередніх виборів. Рішення, які вони приймають, ми можемо трактувати як адмінресурс. Політпартії, які представлені в облраді, мають свої фракції, розглядають бюджет. Коли дивимося, які проекти ЛОДА підтримає наступного року, то ми можемо побачити певну закономірність – прив'язку до округів, до позиції партії в певному регіоні.

Але, за оптимістичними прогнозами Анатолія Романюка, децентралізація змінює ситуацію, і адмінресурс буде неможливий.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу