Політолог у Львові розповів, де найбільше адмінресурсу | Новини Львова

Політолог у Львові розповів, де найбільше адмінресурсу

21:53 7 грудня 2018 р.

  • 0
Анатолій Романюк

Анатолій Романюк
Фото: Львівський прес-клуб

Адмінресурс завжди має певну присутність на виборах. Тому оцінка рівня його застосування досить суб’єктивна.

Про це 7 грудня під час засідання Громадського прес-центру «Вибори-2019», яке відбулося у Львівському преc-клубі, сказав доктор політичних наук, професор кафедри політології ЛНУ ім. І.Франка Анатолій РоманюкЦя оцінка, за його словами, визначається трьома позиціями.

- Перша – політичні актори, які оцінюють. Зміст полягає в тому , що ті, хто при владі, говорять, що адмінресурсу немає, а ті, що в опозиції, кажуть, що є. Друга – чи відчувають адмінресурс громадяни. І третя – чи бачать його експерти. З точки зору досліджень щодо використання адмінресурсу загальна тенденція полягає в скорочені використання. Мова йде про національний рівень і певною мірою про обласний. У межах низового рівня адмінресурс присутній,- наголосив Анатолій Романюк.

Політолог пояснив, що є умовна норма адмінресурсу, яка автоматично виникає там, де є партійна система і де партії приходять до влади.

- Ми маємо облради, райцради, міськради, адміністрації, які складаються з людей, що мають партійність. Це результат попередніх виборів. Рішення, які вони приймають, ми можемо трактувати як адмінресурс. Політпартії, які представлені в облраді, мають свої фракції, розглядають бюджет. Коли дивимося, які проекти ЛОДА підтримає наступного року, то ми можемо побачити певну закономірність – прив'язку до округів, до позиції партії в певному регіоні.

Але, за оптимістичними прогнозами Анатолія Романюка, децентралізація змінює ситуацію, і адмінресурс буде неможливий.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:28 9 липня 2020 р.

МЗС просить авіакомпанії не продавати квитки у країни, в які українці не можуть в'їхати

Міністерство проведе перемовини з Державіаслужбою і Міністерством інфраструктури, щоб обговорити, які дії слід вжити, щоб українці не потрапили в пастку на кордонах зарубіжних країн.

Рубрика: Політика