Північний потік-2 побудовано на корупції,- ЗМІ

17:15 7 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Колишній канцлер Ґергард Шредер отримав за укладання з Росією корумпованої угоди про умови побудови газогону Nord Stream прибуткові посади.

Про це інформує Польське радіо з посиланням на «Gazeta Polska Codziennie», пише DailyLviv.

Американський генерал Герберт Реймонд Макмастер у розмові з тижневиком «Der Spiegel» розкритикував німецький уряд за підтримку імперської політики Росії, захищаючи проект Nord Stream 2, в основі якого – корупційна угода, укладена колишнім канцлером Німеччини Ґергардом Шредером з Соціал-демократичної партії (СДП), - читаємо у статті «Nord Stream 2 побудовано на корупції» у «Gazeta Polska Codziennie».

Видання пише, що Макмастер, колишній радник з питань безпеки президента США, звільнений Трампом за відкриту критику його політики, у розмові з німецьким тижневиком гостро розкритикував політику Берліна щодо Nord Stream 2. Він звинуватив уряд Анґели Меркель у тому, що, підтримуючи побудову суперечливого газогону, він підтримав імперську політику Росії. Генерал також нагадав про обставини, за яких був ініційований російсько-німецький проект.

«В основі Nord Stream 2 – корумпована угода, яку уклали колишній німецький канцлер Ґергард Шредер, який засідає сьогодні у наглядовій раді російської державної компанії», - сказав Макмастер. Йдеться про домовленість, згідно з якою Шредер у 2005 році, саме перед тим, як покинути уряд, узгодив з росіянами умови будівництва газогону Nord Stream 1.

Відтоді, як читаємо у публікації, колишній канцлер здійсню прибуткову співпрацю із контрольованими Москвою концернами. Серед іншого, він був на посаді голови ради директорів компанії Nord Stream 2 AG, власником якої є російський Ґазпром. Крім того, він є теж головою наглядової ради Роснєфті. За інформацією ЗМІ, Шредер за просування економічно-політичних інтересів Кремля отримує щороку 600 тис. євро.

«Сполучені Штати допомогли побудувати післявоєнний лад, коли дали Європі, а передусім Федеративній Республіці Німеччина, великі вигоди. Мені прикро, що наші німецькі друзі не зробили більше, аби протистояти новому російському царю», - ствердив американський генерал.

Як нагадує газета, після спроби отруєння лідера російської опозиції Навального у Німеччині розгорілася дискусія, чи слід завершувати побудову газогону Nord Stream 2. За співпрацю з Кремлем почали критикувати теж Шредера. Офіційно його звинувачують у тому ,що він став лобістом на послугах Кремля.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів