Підпорядковані Путіну російські казаки не приховують, що воюють на Донбасі

02:40 1 липня 2014 р.

Фото до новини

Точних даних про кількість казаків із Росії, які воюють зараз у Донецькій і Луганській областях на боці сепаратистів, немає. Однак очевидно, що це не добровольці-одинаки.

Журналіст російського видання «Форбс» Орхан Джемаль, який був біля військової частини під Донецьком, де отримав смертельне поранення оператор російського «Першого каналу» Анатолій Клян, стверджує, що саме сепаратисти підставили журналістів під вогонь у Донецьку. В офіційній заяві «Першого каналу» мовиться, однак, що «українська влада продовжує вбивати журналістів на Південному Сході». Тим часом все більше надходить підтверджень, що на боці сепаратистів воюють росіяни і, зокрема, представники російського казацтва.

Перше офіційне підтвердження про донських казаків, що воюють на боці самопроголошених республік на сході України, з’явилося на початку червня цього року. СБУ оприлюднила запис телефонної розмови між главою російського об’єднання Міжнародний союз громадських організацій «Всевелике військо Донське» Миколою Козіциним і декількома його підлеглими, які приїхали воювати на Донбас. З цієї розмови випливає, що казацький отаман Козіцин фінансує сепаратистський рух на Донбасі, поставляє туди зброю і координує дії ополченців. Йому доповідають про взяття в заручники спостерігачів ОБСЄ.

За словами співголови громадського руху «Права справа» Дмитра Снєгирьова, який вивчає історію казацьких поселень в Україні, більшість казаків, що воюють на боці сепаратистів, приїхали з Росії. «Є представники прихоперського казацтва з Саратовської області (протягом останнього тижня зайшли близько двох загонів, загальною чисельністю 600 осіб), є загони донського казацтва, є з Краснодарського краю, що свідчить про факт прямого військового втручання Росії у внутрішні справи України. Тому що на відміну від українського козацтва, російське казацтво чітко вертикально підпорядковане президентові Росії», – зазначає Дмитро Снєгирьов.

Великі казацькі об’єднання, які співпрацюють з російською владою, стверджують, що не займаються вербуванням і організацією відправки добровольців на допомогу угрупованням «ДНР» і «ЛНР», які в Україні визнані терористичними організаціями. Однак верховний отаман Союзу казаків Росії Павєл Задорожний не бачить нічого неприродного у тому, що російські казаки беруть участь у бойових діях в Україні.
«Так, ми тримаємо зв’язок з казаками Донецької області, Луганської області, – каже він. – Ведемо свою інформаційну війну на нашому сайті Союзу казаків Росії. Ми намагаємося розкрити суть того, що відбувається в Україні. Чи беруть участь російські казаки у подіях в Україні? Ну, природно, що так. Добровольці».

Відомо, що казаки брали активну участь у подіях у Криму. У секретному списку нагороджених медаллю «За повернення Криму» є Верховний отаман Кримського казачого союзу генерал Владімір Черкашин. Точних даних про кількість казаків із Росії, які воюють зараз у Донецькій і Луганській областях на боці сепаратистів, немає. Однак очевидно, що це не добровольці-одинаки.

Про це повідомило "Радіо "Свобода".

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів